Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Ewangelizatorzy wśród fanów techno
Nie mogę wyświetlić obrazka

Ewangelizatorzy ogólnopolskiej inicjatywy Przystani z Jezusem wyszli na spotkanie z uczestnikami festiwalu muzyki techno Sunrise, który rozpoczyna się dziś w Kołobrzegu. Młodzi ludzie przez cztery dni brali udział w rekolekcjach prowadzonych przez inicjatora Przystani, ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edwarda Dajczaka.

Prawie stu ewangelizatorów, zaopatrzonych w specjalne emblematy Przystani rozdaje uczestnikom festiwalu techno 10 tys. ulotek oraz lokalne gazety z programem Przystani i informacjami nt. ewangelizacji. Namiot Przystani, ustawiony przy wiodącej na Sunrise ul. Fałata, będzie miejscem projekcji filmowych oraz koncertów. Namiot ma kilkaset metrów kw. powierzchni i 7 m wysokości. Odprawione w nim zostaną Msze św. o bezpieczny Sunrise, a także w intencji zmarłych muzyków i DJ-ów. „To dobra praktyka z Jarocina z lat 90. Tam właśnie przychodziło bardzo dużo ludzi tylko dlatego, że była Msza św. za ich idoli. Byli nawet ci, którzy określali się jako niewierzący, ale chcieli oddać hołd zmarłemu muzykowi. Okazało się później, że właśnie ich dosięgała miłość Boga i potem głosili świadectwa” – zaznacza ks. Rafał Jarosiewicz, odpowiedzialny za przygotowanie ewangelizacji w Kołobrzegu. W tym roku ewangelizatorami "Przystani z Jezusem" zostali trzej uczestnicy ubiegłorocznego Sunrise.

Bp Edward Dajczak podczas rekolekcji wielokrotnie podkreślał, ewangelizatorzy mogą być tylko świadkami tego co dokonuje Bóg w człowieku. "My wchodzimy w cień, ciągle jest akcentowany Chrystus. My jesteśmy wyłącznie tymi, którzy mogą powiedzieć: ja to przeżyłem spokojnie, pokornie z miłością” – podkreślił inicjator Przystani. Ks. Rafał Jarosiewicz dyr. Szkoły Nowej Ewangelizacji w Koszalinie, powiedział w rozmowie z KAI, że Przystań z Jezusem nie jest alternatywą dla uczestników festiwalu Sunrise, lecz ma być zapleczem duchowym. "Nikt z nas nie może stanąć wyżej ponad innymi i mówić, że teraz my wam powiemy jak wierzyć jak iść z Jezusem. Ci ludzie, którzy tu przyjechali będą się dzielić swoim doświadczeniem Boga" - tłumaczy. Ks. Jarosiewicz zwraca też uwagę, że nie da się dzielić tym doświadczeniem wewnątrz festiwalu, bo jest tam bardzo głośno, poza tym jest to impreza biletowana, a jej uczestnicy płacą ogromne pieniądze za udział w koncertach. "Wychodzimy z Dobrą Nowiną, nie po to by kogoś oceniać czy potępiać. Jesteśmy od tego by nieść Jezusa. Jeżeli pokazujemy Jezusa to On w pewnej chwili budzi, pokazuje drogę" – powiedział dyrektor koszalińskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji.

wm / Kołobrzeg


liczba odsłon: 1319 | dodano: 2013-07-27 15:43:22

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook