Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Europejskie Spotkanie Młodych
Abp Gądecki zaprasza na Europejskie Spotkanie Młodych

Arcybiskup Stanisław Gądecki zaprosił młodzież całego świata do uczestnictwa w Europejskim Spotkaniu Młodych w Poznaniu. „Nie sposób wyobrazić sobie, by na tym spotkaniu zabrakło także młodzieży polonijnej z różnych stron świata” – podkreślił metropolita poznański podczas Mszy św. transmitowanej przez Telewizję Polonia.

Więcej…

 
Zaproszenie na spotkanie Taizè w TV Polonia

Archidiecezja Poznańska będzie zapraszać na Europejskie Spotkanie Młodych za pośrednictwem telewizji. Dwie najbliższe transmisje Mszy św. na cały świat za pośrednictwem Telewizji Polonia odbędą się właśnie z Poznania. W najbliższą niedzielę liturgii przewodniczyć będzie brat Marek ze wspólnoty Taizè, a 22 listopada abp Stanisław Gądecki.

Więcej…

 
30 tys. młodych przybędzie do Poznania

30 tys. młodych przybędzie na spotkanie europejskie do Poznania, w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia – poinformowała wspólnota z Taizé. Przypomniano, że będzie to czwarte tego typu spotkanie w Polsce. Dwukrotnie (1989 i 1995) gościł je Wrocław, a przed dziesięcioma laty Warszawa.

Więcej…

 
Młodzi Europejczycy będą rozważać „List z Chin”

Trzydzieści tysięcy młodych z całej Europy potwierdziło swój przyjazd na 32. Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez Wspólnotę z Taizé w Poznaniu. Młodzi otrzymają przetłumaczony na 50 języków świata „List z Chin”, przygotowany specjalnie z tej okazji przez brata Aloisa, przeora Wspólnoty. Jednym z ważnych tematów spotkania będzie problem wolności.

Więcej…

 
Punkt przygotowań "w Sercu"

Duszpasterstwo Akademickie prz sanktuarium NSPJ w Szczecinie zaprasza do wspólnego wyjazdu na Taize do Poznania. Już teraz można wziąć udział w przygotowaniach. Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 19:30 w "Odzie" ul. Bogurodzicy 3 (za kawiarenką akademicką).

Więcej…

 
Punkty przygotowań w naszym regionie

Na terenie naszej archidiecezji działają 4 punkty przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych, które w tym roku odbywa się w Poznaniu. Adresy:

Więcej…

 
Spotkanie z Wolontariuszem z Taize

 Z wielką radością pragnę poinformować Was, że 12 grudnia o godzinie 18.00 w salce Serduszka na Bogurodzicy 3 będziemy gościć wolontariusza z Taize. Tobias właśnie podróżuje po Polsce opowiadając o Taize oraz o najbliższym Europejskim Spotkaniu Młodych w Poznaniu a w przyszłą sobotę przyjedzie do Szczecina. Jest On wolontariuszem z Niemiec przybywającym w Taize od początku czerwca. Serdecznie zapraszam wszystkich na spotkanie z Tobiasem. W programie planujemy modlitwę, a po, krótka konferencję.

Więcej…

 
Jutro ESM

Do Poznania zjeżdżają się z całego kontynentu uczestnicy rozpoczynającego się we wtorek 32. Europejskiego Spotkania Młodych, organizowanego przez Ekumeniczną Wspólnotę z Taizé.

Więcej…

 
Rozpoczęło się 32. ESM

Wieczorna modlitwa na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oficjalnie rozpoczęła 32. Europejskie Spotkanie Młodych. W dwóch wielkich halach zamienionych w specjalne miejsca modlitwy zgromadziło się ponad 30 tysięcy młodych z różnych stron Europy a także mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Więcej…

 
Z odwagą idźcie w przyszłość

Papież Benedykt XVI wyraził radość, że rozpoczynające się w Poznaniu z udziałem braci z ekumenicznej Wspólnoty z Taize 32. Europejskie Spotkanie Młodych odbywa się w ojczyźnie Jana Pawła II.

Więcej…

 
Kolejny Etap Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię

Europejskie Spotkanie Młodych w Rotterdamie. Na spotkaniu w Poznaniu przeor Wspólnoty Taize brat Alois ogłosił: "Za rok odbędzie się kolejne spotkanie europejskie, w kraju, w którym jeszcze nigdy nie gościliśmy. Będzie ono trwało od 28 grudnia 2010 do 1 stycznia 2011 w Holandii, w Rotterdamie…

Więcej…

 
Zakończyło się 32. ESM

Poranną modlitwą w parafiach zakończyło się w sobotę 32. Europejskie Spotkanie Młodych, w którym przez pięć dni w stolicy Wielkopolski uczestniczyło ponad 30 tysięcy młodych chrześcijan z całej Europy i innych kontynentów.

Więcej…

 
Do zobaczenia w Rotterdamie

Gospodarzem kolejnego 33. spotkania organizowanego przez Wspólnotę z Taizé po raz pierwszy będzie Holandia.

Więcej…

 
ESM w Poznaniu - Taize 2009/10

Krótka prezentacja przedstawiająca przygotowania do ESM w Poznaniu, które odbyło się 29.12.2009 - 2.01.2010. Dziesiątki tysięcy młodych z całego świata zawitały w Poznaniu aby razem modlić się i poznawać polską kulturę.

Więcej…

 
Video nagrania ze śpiewów podczas Taize w Poznaniu

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 32988 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook