Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Europejskie Spotkanie Młodych
Zakończenie spotkania

Zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodych. W Genewie zakończyło się Europejskie Spotkanie Młodych zorganizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé. Nowy Rok 40 tysięcy uczestników spotkania powitało w 160 parafiach Genewy i okolic.

Więcej…

 
Spotkanie młodych otwarło serca mieszkańców Genewy

Uczestnicy kolejnego etapu pielgrzymki zaufania przez ziemię podbili serca z zasady zamkniętych genewczyków – w tym tonie szwajcarskie media komentują zakończone 1 stycznia spotkanie. Wskazując, że młodzież odmieniła oblicze Genewy, życzą, by podobnie się stało w czasie kolejnego spotkania, które odbędzie się w Brukseli - sercu jednoczącej się Europy.

Więcej…

 
30. Europejskie Spotkanie Młodych w Genewie (opis)

40 tys. osób wzięło udział w zakończonym 1 stycznia w Genewie Europejskim Spotkaniu Młodych. Polskę reprezentowało ponad 9 tys. młodzieży.

Więcej…

 
Bruksela gospodarzem przyszłorocznego spotkania młodych Taizé - 29.12.2008 - 2.01.2009

Przyszłoroczne Europejskie Spotkanie Młodych, organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé, odbędzie w Brukseli. Poinformował o tym przełożony wspólnoty brat Alois na zakończenie wieczornej modlitwy w genewskich halach Palexpo, 30 grudnia. 

Więcej…

 
Skupienie w tłumie

Większość Polaków, która przyjechała do Genewy, uczestniczyła we wszystkich punktach programu. - Nasza obecność nie polega na przyjeździe do atrakcyjnego miasta i spędzeniu w nim pięciu dni. Trzeba usłyszeć tu słowo, a następnie rozważać je po powrocie do domu - mówią młodzi Polacy.

Więcej…

 
Trudna wiara

- We współczesnym świecie wielu ludziom trudno jest wierzyć w Boga - przyznał przełożony wspólnoty Taizé brat Alois. Zwrócił uwagę, że istnienie Boga często jest postrzegane jako pewnego rodzaju ograniczenie narzucone ludzkiej wolności.

Więcej…

 
Powrót do źródła

Genewa ma dla braci z Taizé szczególne znaczenie. Brat Marek zauważa, że założyciel wspólnoty brat Roger urodził się w Szwajcarii, a wspólnota Taizé jest bezpośrednio związana z Genewą.

Więcej…

 
Kujawiak z opłatkiem

W sylwestrowy wieczór w wielkich halach Palexpo młodzież spotkała się na ostatniej modlitwie z rozważaniem przełożonego wspólnoty brata Aloisa. W prafiach, które gościły młodych Europejczyków odbyły się modlitwy o pokój na świecie.

Więcej…

 
Taizé: Europejskie Spotkanie Młodych w 2009 r. w Poznaniu?

Rosną nadzieje, że organizowane przez Wspólnotę z Taizé Europejskie Spotkanie Młodych w przyszłym roku odbędzie się w Polsce. Zaproszenie do zorganizowania go w Poznaniu przywiozła do Francji delegacja Poznańskiej Grupy Ekumenicznej.

Więcej…

 
Europejskie Spotkanie Młodych - BRUKSELA

Pielgrzymka zaufania przez ziemię trwa. Następnym etapem, będzie Europejskie Spotkania Młodych w Brukseli w dniach 29.12- 02.01. Spotkania organizowane przez wspólnotę braci z TAIZE trwają już od ponad trzydziestu lat i każdego roku gromadzą kilkadziesiąt tysiecy młodych ludzi z całej Europy i świata, na wspólnej modlitwie o pokój w centrum wielkich miast Europy.

Więcej…

 
Bruksela przed spotkaniem Taizé

Bruksela przygotowuje się na przyjęcie uczestników europejskiej pielgrzymki zaufania przez ziemię. Szacuje się, że na organizowane przez ekumeniczną wspólnotę z Taizé spotkanie przybędzie 40. tys. młodzieży.

Więcej…

 
Bruksela oczekuje 40 tys. uczestników spotkania Taize

40 tys. młodych z całej Europy i innych kontynentów zgromadzi się w Brukseli, odpowiadając na zaproszenie Wspólnoty z Taizé. Po Genewie, Zagrzebiu, Mediolanie, Lizbonie i Hamburgu spotkanie w Brukseli będzie 31. Europejskim Spotkaniem Młodych organizowanym przez Taizé. Odbędzie się ono w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia.

Więcej…

 
Bruksela otwarta na młodzież

Uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych przyjeżdżają do stolicy Belgii. Około 30 tys. osób z całego kontynentu, w tym 9 tys. Polaków, przyjmowanych jest w 160 punktach zorganizowanych przy zespołach parafialnych. Stamtąd rozsyłani są do rodzin.

Więcej…

 
Refleksja nad odpowiedzialnością

„Dzisiaj młodzi ludzie spędzili przedpołudnie w parafiach, które ich gościły. Po porannej modlitwie rozważali pierwszy temat tegorocznego spotkania, zaczerpnięty z Listu Br. Aloisa z Kenii: Wziąć odpowiedzialność za swoje życie – powiedział Radiu Watykańskiemu br. Marek.

Więcej…

 
Modlitwa o pokój

O pokój na Bliskim Wschodzie modlili się uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych w Brukseli. Ostatni dzień roku upłynął im na modlitwie, dzieleniu się w małych grupach oraz odwiedzinach instytucji europejskich – mówi z Brukseli brat Marek.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 1  2  3  4  5  6   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 33628 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook