Dziś: piątek, 9 czerwca 2023
Imieniny: Anna, Pelagia, Felicjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Episkopat Australii o przygotowaniach do Sydney
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży oraz zagadnienia duszpasterskie zdominowały tematykę obrad sesji plenarnej episkopatu Australii. W Sydney opublikowano komunikat z odbywającego się w dniach 27-30 listopada spotkania biskupów. Zapoznali się oni z przedstawionym przez komitet organizacyjny programem dni młodzieży, zagadnieniami logistycznymi a także propozycjami katechez. Mówiono o ożywieniu duszpasterskim związanym z pielgrzymką krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach.
 
Australijscy biskupi zapoznali się z raportem na temat opuszczania przez część katolików niedzielnej Mszy św. Zgodzili się z zawartymi w tym dokumencie postulatami większej wspólnotowości, otwartości duszpasterzy, angażowania laikatu w inicjatywy duszpasterskie oraz wykorzystywania nowych technik przekazu w głoszeniu Dobrej Nowiny. Australijski episkopat popiera działania Kościelnej Komisji do spraw Nowych Technologii Informacji i Komunikacji, w tym tworzenie ogólnokrajowej sieci informatycznej. Biskupi zapoznali się działalnością Forum Kobiet Australijskich na rzecz budowania postaw aprobujących życie. W związku z przyszłoroczną wizytą prezydium episkopatu w Watykanie wskazali na owocność regularnych kontaktów z poszczególnymi dykasteriami Stolicy Apostolskiej, postulując, aby spotkania takie odbywały się co roku. Zapowiedzieli przygotowanie listu pasterskiego na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, przeprowadzenia audytu mediów katolickich oraz wydanie broszury o testach prenatalnych. Wydaje się ona konieczna w obliczu rosnącej presji na przeprowadzanie tego typu badań a także zwiększania się liczby aborcji.
 
(rv/aw, © Radio Vaticana 2007)


liczba odsłon: 1800 | dodano: 2007-12-17 21:20:23

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

Ogień i deszcz - Michael W. Smith

W niedzielę 16 kwietnia w ogromnej hali ...

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

blog ichtis

Facebook