Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dziennikarka oddaje życie za swe nienarodzone dziecko
Nie mogę wyświetlić obrazka

Niezwykłą historię dziennikarki katolickiej z Kordoby, Bárbary Castro Garcíi, która oddała życie, by ratować swe nienarodzone dziecko – opisuje portal LifeSiteNews. 31-letnia kobieta była chora na raka. Aby chronić swą nienarodzoną córeczkę, powstrzymała się od terapii, która mogłaby uratować życie matki.

Bárbara wyszła za mąż w 2009 za Ignacio Cabezasa. Wkrótce wspólnie oczekiwali na narodzenie swego pierwszego dziecka. Zanim ono nastąpiło, kobieta dowiedziała się od lekarzy, że ma raka ust i potrzebuje natychmiastowej terapii ratującej jej życie. Chemioterapia mogłaby jednak zabić czekające na przyjście na świat dziecko.

Bárbara, zatrudniona jako dziennikarka w kurii katolickiej diecezji Kordoby, podjęła trudną decyzję, by poza chirurgicznym zabiegiem, odmówić innego, niebezpiecznego dla jej dziecka leczenia. Po szczęśliwych narodzinach Barbarity – 1 listopada 2010 roku – matka próbowała nadrobić zaległości w zaniechanym leczeniu i pokonać postępującą chorobę. Kolejne sesje chemioterapii, amputacja języka i części szczęki nie przyniosły spodziewanego rezultatu i kobieta zmarła. Jej pogrzeb, który odbył się 7 lipca br. był dużym wydarzeniem w Kordobie.

Na stronie diecezji pojawił się komunikat poświęcony heroicznej matce, kończący się słowami: „Dobry Ojciec, Pan Miłosierdzia, w którego objęciach było całe życie Bárbary, dziś otworzył jej drzwi do raju. Aniołowie przyszli po nią, a Błogosławiona Dziewica Maryja dała jej koronę zwycięstwa, ponieważ ona, lepiej niż ktokolwiek inny, wie, czym jest oddanie życia za miłość”.

rk (KAI/LifeSiteNews) / Kordoba


liczba odsłon: 15378 | dodano: 2012-07-16 09:56:46

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook