Dziś: niedziela, 3 marca 2024
Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dlaczego nie rozumiecie? - refleksja wielkanocna
Jestem smutna. Smutna widząc tłumy ludzi wychodzących z Kościoła tuż po Liturgii Triduum zarówno w wielki Czwartek, jak i w Wielki Piątek, jakby spieszyli się dokądś. Jakby zapomnieli, że mogą zostać i w ciszy własnego serca w ciszy adoracji mogli się pomodlić...
Ludzie nie rozumieją tych świąt. Nie rozumieją co otrzymali w Wieczerniku, nie rozumieją co Jezus zrobił na Krzyżu i nie zrozumieją Dzisiejszej Wielkosobotniej Nocy.
 
 

Wieczernik – to tu się wszystko zaczęło. Połamanie chleba – który stał się Ciałem i za nas został wydany. Krew, która wylała się z Jezusowego boku. To Wieczernik ustanawia nam Sakrament Eucharystii – Sakrament, dzięki, któremu możemy być zbawieni. To w Wieczerniku rodzi się Kapłaństwo. Swoją modlitwą obejmijmy Kapłanów, dziękując im za trud posługi, głoszenia Ewangelii, nauczania i przybliżania do Boga.

 

Krzyż – męka dla zbawienia. Jezus był człowiekiem i przezwyciężył niewyobrażalny ból, łzy i cierpienie MIŁOŚCIĄ. Niemożliwe – powiemy, bo przecież my nie umiem tak kochać. Kochać bezinteresownie, kochać tego kto nas nienawidzi – jak?? Odpowiedź jest w pierwszym liście do Koryntian 13…

 

Sobota – odsunięty głaz, pusty grób i radosne Alleluja. Ale w naszych sercach może nie do końca radosne. Jakieś takie ciche, smutne, wypowiedziane szeptem… Człowieku – nie bój się wykrzyczeć – tak wykrzyczeć dziś na Liturgii Sobotniej Alleluja całym sobą: z radością, pełni wdzięczności dla tego co się wykonało – Jezus dziś Zmartwychwstał. Dla Ciebie i dla mnie.

 

Nie bój się: „Oto są baranki młode. Oto Ci co zawołali Alleluja” – wyśpiewaj ten wers całym sobą, ofiaruj Bogu swoje serce w Komunii otrzymanej z rąk Kapłana, z miłością powiedz Alleluja – Amen.

 

 

 

Asik

 


liczba odsłon: 2544 | dodano: 2009-04-11 13:59:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook