Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Dla życia 2009
Dziękujemy za to że byliście!

Link do informacji na rok 2010. Kliknij tutaj!

     Zbieramy ekipę młodych-przygotowujących tegoroczny Marsz Dla Życia, aby był nie tylko największy w Polsce, tak jak w ubiegłym roku(Galeria foto na www.prorodzina.szczecin.pl ), ale po prostu WIELKI i aby stanowił realną siłę wspierającą obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zapraszamy Ciebie do tworzenia wielkiego dzieła. W planach mamy wiele działań, które wyrażają następujące inicjatywy:
[Film YouTube] Marsz dla życia w Szczecinie 2008r.


Dzisiaj prosimy o chwilkę wytchnienia po marszu, ale już niebawem więcej zdjęć, relacji, PŁYNIEMY DALEJ, bo rzeka życia nie może stać w miejscu. Część zdjęć jest już dostępna na stronie głównej Portalu Młodych ICHTIS.info (po kliknięciu w logo)

CO BĘDZIE? JAK? KIEDY? GDZIE?

19 kwietnia - Niedziela - Jasne Błonia godz. 1500

1500 - Wyjście spod pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach
1600 - Eucharystia w Katedrze
1730 - Przyjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego i wręczenie różańców

29 marca ubiegłego roku stojąc na ulicy Wyszyńskiego spojrzałem na tłum idący w Marszu Dla Życia i pomyślałem to jest rzeka, rzeka ludzi idących w marszu dla życia, a wiec jest to rzeka życia.Od razu zaświtała mi myśl, a czemu by właśnie nie tak nazwać następnego Marszu Dla Życia. Marsz Dla Życia - Rzeka Życia to dobrze brzmi! I od razu usłyszałem w sobie słowa,, wypłyń na głębię ". Nie żebym to usłyszał od kogoś, ale na zasadzie skojarzeń.

MARSZ DLA ŻYCIA - RZEKA ŻYCIA - WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ.

Bo oto przecież chodzi, abyśmy byli razem w obronie życia, i to tak porządnie. Jezus powiedział do Szymona Piotra ,,wypłyń na głębię" i łódź napełniła się rybami. Powtarzając za Jezusem, Jan Paweł II powiedział do młodych ,,wypłyńcie na głębię ''. My nie możemy pozostać na mieliźnie, bo wielki połów czeka na nas.Wypłynąć na głębię w obronie życia, to obrona nienarodzonych, pomoc starszym i chorym, podanie pomocnej dłoni słabemu, zaakceptowanie osoby z upośledzeniem. To jasne, ale jak to wyrazić w marszu ulicami naszego miasta? Skoro tłum będzie symbolem rzeki, to symbolem wypłynięcia może być kajak.

I tu zrodził się następny pomysł - kajaki niesione przez młodzież w Marszu Dla Życia jako symbol wypłynięcia na głębię. Ile kajaków? Nie wiem - 10, 20, 30,40.Tyle ile znajdzie się rąk, aby je chwycić i dźwignąć, tak aby one popłynęły w marszu, który staje się rzeką. Jednakże same kajaki nie mają w sobie dynamiki, siły prowadzącej na szerokie wody. Potrzeba kolejnego symbolu. Mamy wiatr od morza, o którym mówił w Szczecinie JP.II, i który porównał do Ducha Świętego. Wystarczy że rozwiniemy żagle, aby nabrać siły.
Pomysł już się przemienił w czyn - żagle już są szyte!
[Film YouTube Żagle 2009]

Na nich młodzież wypisze osobiste refleksje i odpowiedź na pytanie ,,co znaczy wypłynąć na głębię w głoszeniu Ewangelii życia ?''. Ktoś może powiedzieć że to jest zwariowane. Być może tak jest, tak samo jak zwariowane było przepisywanie encykliki JPII Evangelium vitae na 300 metrowej tkaninie. Wielu stukało się w głowę, gdy o tym mówiłem, a potem był głos zachwytu. Być może i tym razem dla wielu pomysł rzeki życia, kajaków i żagli wyda się nierealny, nie szkodzi. Taka postawa wcale mnie nie zniechęca, wręcz przeciwnie. Jezus powiedział do Szymona Piotra ,,wypłyń na głębię''. Jestem przekonany, że gdy on odbijał od brzegu, też wielu stukało się w głowę.

Sadzę że Jan Paweł II jest orędownikiem tego dzieła. Zeszłoroczny pomysł przepisywania Evangelium vitae został potwierdzony w Dniu Papieskim, który był obchodzony pod hasłem JPII Obrońca godności człowieka, której obronę JP.II zawarł właśnie w Evangelium vitae. Wszystkie papieskie słowa cytowane tego dnia pochodziły z tego dzieła. Jeżeli przyjrzycie się plakatom, bilbordom i telewizyjnym reklamówkom obecnego(2008r.)Dnia Papieskiego(rzeka, kajaki) to zrozumiecie kto nas wspiera. Ustalając plan na następny marsz nikt nie ma wiedzy o motywie przewodnim Dnia Papieskiego już pół roku przed nim. Tym bardziej nasze pomysły nie mają wpływu na kształt tych dni. Coś w tym musi być, i to coś, to zapewne orędownictwo Jana Pawła II.Dlatego w przyszłym roku Marsz Dla Życia wyruszy, o przepraszam, wypłynie spod pomnika JPII na Jasnych Błoniach w stronę Katedry ( 19 kwietnia ). Sądzę że będzie to niezwykła rzeka.

Wielkie sprawy potrzebują wielu ludzi z wielkimi ideałami, dlatego dołącz do grona organizatorów Marszu Dla Życia i prześlij e-maila ze swoim imieniem i nazwiskiem na dlazycia@gmail.com


 

  NASZA KLASA Już teraz siedząc przed komputerem  możesz pomóc w organizowaniu Marszu dla życia, wystarczy, że na Naszej Klasie(o ile tam jesteś) w swoim profilu umieścisz adres tej strony www.ichtis.info/dlazycia w miejsce nazwiska rodowego i jako opis. To tak niewiele , a tak bardzo pomaga.


FLAGI W RUCH mamy do wykorzystania potencjał 200 flag Evangelium vitae (patrz multimedia na www.lednica2000.pl oraz www.kudlaty.fe.pl ).Do tej pory machaliśmy nimi raczej spontanicznie, a to nie zawsze było efektowne, dlatego konieczna jest wcześniejsza praca z nimi (warsztaty flagowe), aby można je było w imponujący sposób zaprezentować. [Film YouTube] Lednica 2008


 

UDERZMY W BĘBEN to nowy pomysł wykorzystania w Marszu Dla Życia tego instrumentu, i aby było ciekawiej za bębny posłużą nam 25 litrowe butle po wodzie. Zorganizujemy tyle ,,bębnów'' ilu znajdzie się osób z poczuciem rytmu i siły w rękach, aby zabębnić dla życia. [Film YouTube] Warsztaty bębnowe u Dominikanów w Szczecinie

 

 


BOŻA PROPAGANDA głos wołającego o pomoc słabego,chorego, nienarodzonego jest cichy, dlatego zadbamy o to, aby Ewangelia życia była słyszalna. Posłużymy się różnymi metodami: sms-y, e-maile, ulotki(100 tysięcy), plakaty(2 tysiące), banery, filmy w internecie.I co jeszcze? To w tym i Twoja głowa.
[Film YouTube] Przepisywanie w Szczecinie encykliki Jana Pawła II Evangelium vitae na 300 metrowa tkaninę

 


SILNY DLA SŁABEGO inaczej wolontariat. Realizacja Ewangelii życia domaga się pomocy i służby względem bliźniego. Takie miejsca jak Domy Dziecka, Domy Pomocy Społecznej, ośrodki z osobami chorymi, z upośledzeniem, starszymi czekają na nas. Dobrze byłoby stworzyć grupę ,,szybkiego reagowania'', która służyłaby pomocą w sytuacjach kryzysowych w różnego rodzaju organizacjach i stowarzyszeniach dla potrzebujących.

Krew dla życia

[Film YouTube] Dziewczyna z Samochodówki w Szczecinie oddaje krewDMUCHANIE BALONÓW Nie robimy nikogo w balona, ale za to mamy do nadmuchania ich aż trzy tysiące. Dziesięć butli ze sprężonym helem posłużą nam za płuca. Każdy balonik to radość dla dziecka (i nie tylko), które weźmie udział w Marszu dla życia.
[Film YouTube] Balony na Marszu dla życia 2008r. w Szczecinie


 

 ROZŚPIEWANY MARSZ poszukujemy tych którzy swoim talentem śpiewu i gry na instrumentach muzycznych przysłużą się życiu w Marszu dla życia.
[Film YouTube] Śpiew na Marszu dla życia

 


 

 NA SKUTERY MŁODZI!  Pięćset lat temu przed marszem jechaliby rycerze na koniach. Sto lat temu ułani, a w przyszłym roku, tak jak to było i w tym, Marsz dla życia poprowadzą młodzi na swych rumakach - skuterach. UWAGA ZMIANA MIEJSCA! Skutery przed marszem ustawiają przed urzędem miejskim na Placu Armii Krajowej.
[Film YouTube] Skutery w Marszu dla życia. Szczecin 2008r.

 


RÓŻANIEC DLA ŻYCIA pomysł zbierania starych ,,omodlonych'' różańców, aby zrobić z nich nowe, zakładane na rękę wypalił już w tym roku i spodobał się w Polsce. Będziemy kontynuowali zbiórkę i robienie dziesiątek różańca przeznaczonych do dziewięciomiesięcznej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W ubiegłym roku zrobiliśmy tysiąc różańców. W tym roku już dwa i pół tysiąca i chcemy aby dla nikogo nie zabrakło różańca. Dlatego potrzeba wielu sprawnych rąk do tej żmudnej pracy.
[Film YouTube] Robienie różańców dla Duchowej adopcji dziecka poczętego


Pielgrzymka młodych do Rzymu

  W terminie: 16 – 21.05.09 r. planujemy pielgrzymkę do Rzymu, a tam Eucharystię sprawowaną przy grobie Jana Pawła II w rocznicę Jego urodzin tj. 18.05.spotkanie z papieżem Benedyktem XVI na modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra oraz audiencję środową. Młodzi zawiozą do Rzymu flagi z przepisaną przez siebie w minionym roku encykliką Evangelium Vitae i żagle – symbole przyszłorocznego Marszu dla Życia z 2009 r.Więcej informacji na www.prorodzina.szczecin.pl


Jeżeli coś z tego programu pracy interesuje Cię, to czekamy na e-maila z Twoim imieniem i nazwiskiem - adres dlazycia@gmail.com . Oczywiście uczestnictwo w poszczególnych akcjach, warsztatach, spotkaniach jest dobrowolną odpowiedzą drogą e-mailową lub smsową. Na bieżąco będą przekazywane informacje o zamierzeniach, a także o planowanych działaniach. Jeżeli będziemy razem, to zrobimy coś WIELKIEGO, z czego będziemy dumni, BO ŻYCIE JEST NAJWAŻNIEJSZE Sztab koordynacyjny marszu przy Civitas Cristiana

ksiądz Tomasz Kancelarczyk tel.608752142

 


liczba odsłon: 25168 | dodano: 2008-10-05 21:24:10

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook