Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Czytaj Słowo - serwis dominikanów na Adwent
Nie mogę wyświetlić obrazka

Podobnie jak w ubiegłych latach, dominikanie chcą, by Adwent stał się czasem regularnej lektury Pisma Świętego. Dlatego, już od niedzieli, po raz kolejny rusza internetowy serwis "Czytaj Słowo".

Tak jak w poprzednich latach, korzystający z serwisu codziennie czytać będą jeden rozdział tekstu Pisma Świętego - w tym roku będą to Listy Apostolskie. Każdy rozdział komentować będzie o. Tomasz Nowak OP z Ośrodka Kaznodziejskiego w Łodzi. Wstępy biblijne do całych Listów napisała biblistka i italianistka - dr Danuta Piekarz.

Komentarze wraz z tekstem Pisma Świętego będziemy odsłaniać codziennie aż do Bożego Narodzenia, na stronie oraz do tych, którzy zapisani są do newslettera rozsyłać mailem. Wszystkie informacje publikować będziemy też na Facebook’u - mówi o. Dawid Kołodziejczyk OP, jeden z pomysłodawców akcji.

Serwis "Czytaj Słowo" debiutował w Adwencie 2012 roku. Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że postanowiono ją kontynuować w także w Wielkim Poście. Do komentowania fragmentów Pisma Świętego dominikanie zapraszają od kilku lat współbraci oraz świeckich. Rozważania będzie można znaleźć na stronie czytajslowo.dominikanie.pl. Można również otrzymywać je już wieczorem dzięki zapisaniu się do newslettera. W pierwszych dniach czytany i rozważany będzie List do Galatów. Ostatni z fragmentów zostanie opublikowany w Wigilię Bożego Narodzenia.

js / Warszawa


liczba odsłon: 991 | dodano: 2014-12-07 16:28:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook