Dziś: wtorek, 21 marca 2023
Imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Czego młodzież oczekuje po ŚDM?

Poznać nowych ludzi i Madryt, mieć przyjemność, zmienić swoje życie – to jedne z przyczyn dla których młodzi ludzie z całego świata wezmą udział w XXVI Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie. Odbędzie się on w dniach 16-21 sierpnia.

"Czym jest dla młodych ŚDM? – na to i inne pytania grupa 1800 młodych ludzi z wszystkich kontynentów odpowiedziała w sondażu przeprowadzonym przez hiszpański „Gabinete de Análisis”. Większość pytanych nie przekroczyła 30. roku życia.

Dla dziewięciu z dziesięciu pytanych osób ŚDM jest doświadczeniem, które zmienia życie. Ponadto spotkanie to pogłębia wiarę, pozwala lepiej znieść cierpienie i czyni człowieka szczęśliwym. Co czwarty z młodych już uczestniczył w ŚDM. 61 proc. pytanych było w Kolonii, a 44 proc. Sydney. Wszyscy młodzi ludzie, którzy spotkali się z papieżem na ŚDM w 2005 i 2008 r. uznają to, co przeżyli wówczas, za pozytywne.

Motywy dla których biorą udział w ŚDM są różne. Dziewięciu z dziesięciu pytanych pragnie zdobyć nowe doświadczenia, co pomoże jeszcze bardziej rozpowszechniać orędzie Jezusa Chrystusa, pokaże ich związek z Kościołem i ugasi niepokoje związane z wiarą. Młodzi przyjadą na ŚDM także dlatego, aby poznać nowych ludzi - 87 proc., a także być z osobami podobnie myślącymi - 88 proc. Dla pytanych wiara jest czymś ważnym, ponieważ: pomaga wybaczać innym - 85 proc., w byciu lepszym człowiekiem - 79 proc. i motywuje do pomocy potrzebującym - 80 proc. Dla 75 proc. młodych ludzi wiara pomaga przezwyciężyć cierpienie i w byciu szczęśliwym człowiekiem.

tom (KAI) / Madryt


liczba odsłon: 1249 | dodano: 2011-07-25 18:56:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook