Dziś: poniedziałek, 11 grudnia 2023
Imieniny: Waldemar, Damazy

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Budowa pierwszej szkoły muzycznej w RCA
Nie mogę wyświetlić obrazka

Akcja Singila trwa w najlepsze - misjonarze, nauczyciele i dzieci budują pierwszą szkołę muzyczną w Republice Środkowej Afryki. Możemy im w tym pomóc!

Czym jest Akcja Singila i jak zmienia świat na lepsze?

Budowa pierwszej szkoły muzycznej w Republice Środkowej Afryki to nie tylko pieniądze, cegły, cement czy inne materiały. Budowa to przede wszystkim ludzie. Wszystko jest tam wykonywane samodzielnie, codziennie zbierając nowe doświadczenie, ucząc się nowych rzeczy. Co więcej jest to prawdziwie polskie dzieło, które może być przyczyną dumy wielu osób, które już dorzuciły swoją cegiełkę do projektu.

Organizatorzy projektu Singila chcą wybudować pierwsze pięć klas lekcyjnych w szkole muzycznej. Do tej pory dzieci uczyły się w budynkach parafialnych. Na ten cel potrzeba wielu środków - około 45 000 €, czyli 202 500 zł, ale wierzą, że uda im się je uzyskać. Akcję można wesprzeć przekazując dowolną kwotę. Mogą to być pieniądze, które pozwolą na zakup konkretnego materiału np. cegły - 89 gr/szt. lub worka z cementem 54 zł/szt. Liczy się każda złotówka przeznaczona na ten cel.

- Po otrzymaniu wpłaty chcemy każdemu darczyńcy podziękować w bardzo wyjątkowy sposób. Mianowicie nasi uczniowie zaśpiewają dla każdego z darczyńców piosenkę, specjalnie dla niego z imieniem konkretnej osoby. Piosenka będzie nosiła tytuł Singila - stąd też nazwa akcji - mówi Dawid Studziżba, koordynator projektu. - Mimo pandemii nasi misjonarze posługują tak jak potrafią, a nasi uczniowie starają się wciąż uczyć. Dlatego właśnie podjęliśmy decyzję, aby nie przesuwać budowy, tylko właśnie teraz pokazać wszystkim, że można wciąż czynić wielkie dobro. Dla nas to może często nic wielkiego, niewielki gest, parę złotych... A dla Thomasa, Hipolita, Matary, Jospina i kilkudziesięciu innych uczniów to jedyna szansa na normalną przyszłość. Co więcej jest to pierwsza szkoła muzyczna w całej Republice Środkowej Afryki! Z pewnością dzięki wsparciu wielu osób będzie to kiedyś wizytówka kraju i dzięki szkole wiele talentów będzie mogło ujrzeć światło dzienne... A zapewniam, że już się to dzieje! - dodaje.

Szczegóły i informacje znajdziecie na stronie: www.africanmusicschool.com/pl/ oraz profilu na Facebook`u:www.facebook.com/AfricanMusicSchool/.

 


liczba odsłon: 515 | dodano: 2020-07-21 11:26:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook