Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Bractwo Małych Stópek z wizytą u prezesa Kaczyńskiego
Nie mogę wyświetlić obrazka

19. maja przedstawiciele Bractwa Małych Stópek – współorganizatorzy szczecińskiego Marszu dla Życia, spotkali się z Jarosławem Kaczyńskim oraz Janem Dziedziczakiem, przewodniczącym parlamentarnego Zespołu ds. Ochrony Życia i Rodziny, by wspólnie rozmawiać o tematach, dotyczących wydarzeń pro-life. Młodzi obrońcy życia opowiadali o swojej działalności i debatowali o problemach nurtujących współczesnych ludzi.

Z prezesem Kaczyńskim rozmawialiśmy przede wszystkim o naszej działalności w Szczecinie. Opowiadaliśmy mu też o wczorajszym Marszu dla Życia. Byliśmy ciekawi, jak postrzega sprawę obrony życia oraz w jaki sposób Prawo i Sprawiedliwość chce bronić nienarodzonych – opowiada Anna Suchy.

To spotkanie było mostem pokoleniowym, łączącym nas, młodych z osobami podejmującymi najważniejsze decyzje w państwie. Tak naprawdę, to od naszego pokolenia zależą dalsze losy polskiego społeczeństwa. To uzmysłowiło nam również, ile trzeba jeszcze zrobić na rzecz obrony życia – dodaje Konrad Sidor.

Spotkanie odbyło się w kawiarence, obok kościoła pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie, niedaleko grobu bł. Jerzego Popiełuszki – jednego z wielu patronów obrońców życia. Były premier podkreślał, że obrona życia jest trudnym tematem w polityce, ponieważ to sztuka kompromisu. Małymi krokami musimy dojść do celu, edukując społeczeństwo i uświadamiając ludzi, czym jest przede wszystkim aborcja i In vitro.

Trzeba szukać nowych rozwiązań takich jak naprotechnologia, o której wciąż mało osób wie. Tymi małymi krokami dojdziemy do pełnego uświadomienia ludzi, na tematy pro-life w Polsce. Dopiero wtedy możemy mówić o zmianie prawa – kończy Anna Suchy.

Anna Pleskot


liczba odsłon: 2419 | dodano: 2014-05-20 12:36:21

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook