Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Benedykt XVI spowiadał uczestników ŚDM
Nie mogę wyświetlić obrazka

Benedykt XVI wyspowiadał czworo młodych uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie. Zostali oni wybrani spośród wolontariuszy posługujących w czasie tego spotkania. Papież spowiadał w tzw. strefie pojednania, czyli miejscu w parku Retiro, gdzie od wtorku młodzi pielgrzymi mogli przystępować do sakramentu pokuty i pojednania.

Benedykt XVI przybył do parku Retiro z nuncjatury apostolskiej w Madrycie. Zatrzymał się w tzw. strefie pojednania, gdzie ustawionych jest 200 konfesjonałów. Ze względów bezpieczeństwa przerwano spowiadanie w pozostałych konfesjonałach na czas, gdy papież udzielał sakramentu pojednania,. Miejsce, gdzie spowiadał Ojciec Święty, zostało nieco odsunięte i osłonięte od dwóch rzędów białych konfesjonałów. Ustawiono również krzyż i ikonę ŚDM. „Papieski" konfesjonał nie różnił się niczym od pozostałych, wykonanych przez pochodzącego z Avili stolarza Emilio Úbedę.

Jak powiedział dziennikarzom ks. Federico Lombardi, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Benedykt XVI spowiadał cztery osoby. Dwie dziewczyny i dwóch chłopców. Były wśród nich dwie osoby języka francuskiego i po jednej niemieckiego i włoskiego. Jezuita dodał, że młodzi zostali wybrani spośród wolontariuszy posługujących podczas ŚDM w Madrycie. Wśród chętnych dokonano losowania. Benedykt XVI spowiadał przez ok. 30 minut. Tzw. strefa pojednania w parku Retiro funkcjonuje od wtorku, 16 sierpnia. W godz. Od 10.00 do 22.00 młodzi mogą się tam spowiadać, korzystając z posługi w sumie ok. 800 kapłanów. Spowiadać można się w 12 językach

rl (KAI) / Madryt


liczba odsłon: 1621 | dodano: 2011-08-20 22:58:02

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook