Dziś: sobota, 15 czerwca 2024
Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Artykuły
Eksperyment Holondia

Natknęliśmy się w sieci na bardzo ciekawy artykuł. Dlaczego ciekawy? Sugeruje on, że współczesna Holandia to niczym raj na ziemi... Sprawa jest istotna! Przeczytaj artykuł i zabierz głos w dyskusji na Forum.

Więcej…

 
Wielki skok. W dół

Najnowsze dane o spadku liczby powołań kapłańskich w Polsce nie pochodzą z żadnych sensacyjnych źródeł ani też nie są liczbami wziętymi z „kapelusza”. Przeciwnie - mamy do czynienia z najbardziej miarodajnymi, bo przedstawionymi przez Krajową Radę Duszpasterstwa Powołań, statystykami.

Więcej…

 
Przesądy naszych czasów

U źródeł wielu zabobonów leży ludzka niepewność, a także strach. To, czego człowiek nie potrafi wytłumaczyć, albo czego się obawia, usiłuje oswoić za pomocą rozmaitych przesądów.

Więcej…

 
Moja poczekalnia - Jadwiga Knie-Górna

Ojciec Jan Góra OP wstaje codziennie o 5.30 i z typowym dla siebie poczuciem humoru stwierdza, że pierwszymi czynnościami dnia są prysznic oraz zmiana bielizny, które czyni z religijną świadomością, żeby nie być kłopotliwym towarzysko…

Więcej…

 
Nie chodzi o mnie - s. Ines Krawczyk MChR

S. Maria od dwudziestu lat jest w klasztorze. Do dziś rytm dnia nie zmienił się. O tej samej porze dzwonią dzwonki wzywające na modlitwę, w tych samych godzinach są posiłki i niezmiennie o 5.30 wstaje się, bo z pójściem spać bywa różnie. Tylko jak w kalejdoskopie zmienia się zakres jej obowiązków, które trudno zmieścić w precyzyjnym regulaminie dnia…

Więcej…

 
Rzemiosło czy sztuka? Sylwia Dzięgielewska

Zbliżenie do chorego oznacza wysiłek, by wejść w jego świat, przyjmować uczucia jego niezależnie od ich znaku, (…) służyć mu zawsze pomocą, zdając sobie jednocześnie sprawę, że pomoc ta może być bezskuteczna. A. Kępiński

Więcej…

 
Bogactwo Czarnego Lądu - Mirosław A. Matyja SJ

Dla Europy najbliższy geograficznie kontynent – Afryka – to jednocześnie świat obcy, kojarzony zwykle z klęskami suszy i głodu, wojen domowych i wielkiego wyzysku. A przecież i tam można znaleźć bogactwa, dla których warto odkryć go na nowo.

Więcej…

 
Znieść celibat - naiwne rozwiązanie

Niektórzy ludzie sądzą naiwnie, że rozwiązaniem wszelkich trudności w sferze seksualnej czy w relacji kapłana do kobiet byłaby rezygnacja Kościoła katolickiego z celibatu.

Więcej…

 
Przez śmierć do życia - Agata Demkowicz

Tak jak do usłyszenia dźwięku potrzebna jest cisza, a do dostrzeżenia światła ciemność, tak też do doświadczenia pełni życia wydaje się potrzebna śmierć. Może więc w Wielkim Poście, który prowadzi nas do pogłębienia tajemnicy zmartwychwstania, powinniśmy się zastanowić nad tajemnicą cierpienia i śmierci?

Więcej…

 
Do moich córek - Tessa Capponi Borawska

Jesteśmy przez chwilę tylko biednymi kobietami, słabymi i kruchymi. Ale zaproszonymi dzisiaj Pomiędzy rzeczy wieczne... Paul Claudel

Więcej…

 
W sieci wiary, czyli Kościół on-line

Kościół od wieków głosi dobrą nowinę. Niegdyś poprzez apostołów i misjonarzy, dziś również wirtualnie – otwierając się na zdobycze cywilizacji szukając w nich wciąż nowych kanałów komunikacji. Wszystko po to, aby lepiej docierać do wiernych.

Więcej…

 
Boża tajemnica - o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Tajemnica spowiedzi obowiązuje księdza spowiednika. Czy tylko jego?

Więcej…

 
O „konserwatywnej” spowiedzi indywidualnej - o. Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

„Konserwatysta, konserwatysta!” – jeden z moich współbraci, naśladując dziecko, żartował sobie ze mnie. Wyszliśmy z przyjęcia, na którym pewna dostojna pani, bywająca w obcych krajach, zapytała mnie o absolucję generalną. „Wie ojciec, na Zachodzie to tak sympatycznie i szybko robią – uzasadniała – a u nas te kolejki, kolejki…”.

Więcej…

 
Koalicja przeciw grzechowi, czyli nie taka spowiedź straszna - Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

"Jaka sympatyczna niedziela“ – myślałem, idąc przez nasz dziedziniec z tyłu do kościoła. Do konfesjonału, który znajduje się w naszej świątyni, łatwiej dotrzeć przez dziedziniec, niż przepychając się przez jej zapełnione ludźmi wnętrze.

Więcej…

 
Duchowy bilans - KS. Piotr Mieloszyński

W Kościele przeżywamy kolejny Wielki Post i chyba dobrze byłoby, gdybyśmy jako chrześcijanie - nie tyle na płaszczyźnie gospodarczej, co duchowej - przeprowadzili pewien bilans zysków i strat.

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 131622 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook