Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Aquam Panem Challenge
Nie mogę wyświetlić obrazka

W trakcie Wielkiego Postu młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zaprasza do włączenia się w akcję Aquam Panem Challenge. Podejmij wyzwanie jednodniowego postu i modlitwy w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego!

Jednym z największych problemów jakie w ostatnich latach napotyka Kościół Katolicki, jest stale malejąca liczba powołań kapłańskich. Szczególnie odczuwalne jest to w naszej diecezji, gdzie w tym roku akademickim do seminarium duchownego wstąpiło tylko pięciu kleryków, a jedynie troje z nich pochodzi z naszego regionu. W trwającym roku Ducha Świętego, przed wiernymi całego Kościoła staje wyzwanie, aby wypraszać u Boga ten wielki dar jakim są powołania do życia w kapłaństwie.

"Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało" - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, będąc głęboko przekonane o potrzebie posługi kapłańskiej, postanowiło włączyć się w pracę całego Kościoła nad Odrą i Bałtykiem, o odwrócenie tej niekorzystnej tendencji. Wzorem KSMu diecezji Częstochowskiej z ubiegłego roku, pragną przyjąć wyzwanie Aquam Panem Challenge.

Jest to inicjatywa polegająca na podjęciu, przez jednego z uczestników, jednodniowego postu ilościowego i jakościowego oraz ofiarowanie go Bogu w pewnej intencji. Tegoroczny Wielki Post dla młodzieży KSM Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej będzie czasem szczególnej modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Czterdziestu młodych ludzi w okresie przygotowań do świąt Wielkanocnych, swoją modlitwą i wyrzeczeniem pragną przyczynić się do ubogacenia naszej wspólnoty o ludzi, którzy swoje życie poświęcą służbie Bogu i drugiemu człowiekowi.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji oraz podjęcie trudu modlitwy i postu w intencji powołań do służby Bogu.

 

***

Modlitwa Benedykta XVI w intencji powołań
Ojcze, spraw, by wśród chrześcijan rozkwitały liczne i święte powołania kapłańskie, które będą podtrzymywały żywą wiarę i strzegły wdzięczną pamięć o Twoim Synu Jezusie poprzez głoszenie Jego słowa i sprawowani Sakramentów, za pomocą których nieustannie odnawiasz Twoich wiernych. Daj nam świętych szafarzy Twojego ołtarza, którzy będą mądrymi i żarliwymi stróżami Eucharystii, Sakramentu najwyższego daru Chrystusa dla zbawienia świata.

Powołuj sługi Twego miłosierdzia, którzy poprzez sakrament Pojednania będą rozszerzać radość Twojego przebaczenia. Spraw, Panie, by Kościół przyjmował z radością liczne natchnienia Ducha Twojego Syna i posłuszny Jego wskazaniom troszczył się o powołanie kapłańskie i do życia konsekrowanego. Wspieraj Biskupów, kapłanów i diakonów, osoby konsekrowane i wszystkich ochrzczonych w Chrystusie, aby wiernie wypełniali swoje posłannictwo w służbie Ewangelii. Prosimy o to przez Chrystusa naszego Pana. Amen.


liczba odsłon: 896 | dodano: 2018-02-20 18:39:01

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook