Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Alijah" – nowy projekt muzyki chrześcijańskiej
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Alijah" tak nazywa się nowy projekt muzyczny – zainicjowany przez troje muzyków z Bielska-Białej i ich przyjaciół – który 8 września zadebiutował na rynku wydawniczym. Ukazująca się dziś płyta „W Jego Sercu" zawiera 10 starotestamentowych psalmów i dwa hymny z Nowego Testamentu w nowoczesnych aranżacjach stylistyki muzyki chrześcijańskiej.

Przedsięwzięcie było realizowane przez cztery lata i, jak podkreślają wszyscy wykonawcy, stanowiło prawdziwe wyzwanie artystyczne, ale także dostarczyło im duchowej inspiracji. Muzycy poprosili bp. Tadeusza Rakoczego o specjalne błogosławieństwo dla tego projektu. Nie ukrywają też, że stale się modlili w intencji jego pomyślnej realizacji. Wokalistka i kompozytorka Katarzyna Lampert, która opracowywała też śpiewane na płycie psalmy, przyznała w rozmowie z KAI, że muzyka, jaka powstała do biblijnych tekstów, jest różnorodna pod względem stylistycznym.

„Alijah" po hebrajsku oznacza „wznosić się". Słowo ma opisywać stan najgłębszego pragnienia człowieka, aby wznieść swe serce jako dziękczynienie i uwielbienie ku Trójjedynemu Bogu i Jego Sercu. Na krążku znalazły się kompozycje Doroty Zaziąbło, Katarzyny Lampert, s.Rity Hilbrycht a także pomysły muzyczne Pawła Kurza, Jakuba Kwaśniaka, Jacka Polczyka na bazie których powstało kilka psalmów. W nagraniach gościnnie pojawia się kwintet smyczkowy oraz kilku innych zaproszonych muzyków.


liczba odsłon: 1787 | dodano: 2011-09-10 22:22:26

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook