Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Akcja „Pierwiosnek”
Nie mogę wyświetlić obrazka

Pieniądz i ludzka niedoskonałość wciąż niestety decydują o tym, czy dane dziecko w jakimś kraju, czy regionie świata ma pełny dostęp do edukacji czy też jest od niej odcięte. Wiele dzieci nie chodzi do szkoły tylko dlatego, że ich rodziców po prostu nie stać na opłacenie czesnego w szkole, na zakup tornistra, podręczników, zeszytów etc. Dzieci często również chodzą głodne do szkoły, gdyż ich jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest miska ryżu. Czy będąc głodnym można się skupić na nauce? Tego stanu rzeczy oczywiście nie zmienimy z dnia na dzień, możemy jednak dotrzeć do pewnych środowisk, którym uda się pomóc. Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu” prowadzi obecnie akcję „Pierwiosnek”, z której dochód przeznaczany jest na dzieci objęte Programem Adopcja Miłości.

Adopcja Miłości to propozycja finansowego oraz modlitewnego wsparcia konkretnej grupy dzieci będących pod opieką salezjańskich misjonarzy oraz ich współpracowników w krajach misyjnych. Fundusze z projektu misjonarze przeznaczają na cele związane z umożliwieniem efektywnej edukacji najuboższym dzieciom z rejonu działania danej placówki misyjnej. Więcej szczegółów na stronie: www.swm.pl/adopcja-milosci.

– Pierwiosnek to symbol nadziei, odnowy, aspi¬racji oraz planów na przyszłość. Akcja skierowana jest do wszystkich osób dobrej woli, szkół, firm, instytucji, reasumując do tych wszystkich, którzy rozumieją potrzebę regularnej pomocy dzieciom w ich wzrastaniu duchowym, fizycznym i intelektualnym – tłumaczy koordynator akcji Łukasz Strojnowski.

Uczestnicy akcji przesyłają na adres Stowarzyszenia SWM „Młodzi Światu” stare, zużyte, zepsute telefony komórkowe. Telefony te są w dalszej kolejności wyceniane przez wyspecjalizowaną firmę recyklingową i skupowane. Dochód otrzymany ze skupu zebranych telefonów przeznaczony jest na wsparcie dzieci z placówek objętych Programem Adopcja Miłości. Szczegółowy opis placówek znajduje się na stronie: www.swm.pl/szczegoly-programu. Wraz z telefonem można przesyłać listy do dzieci, a także ułożone i odmawiane w ich intencji modlitwy. Tak wiele – za tak niewiele. Już dziś wyślij starą komórkę na emeryturę i pomóż konkretnemu dziecku stanąć na nogi.

 

 

Adres korespondencyjny do wysyłki telefonów:
Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Śwaitu”
ul. Tyniecka 39, 30-323 Kraków
Dopisek: Akcja „Pierwiosnek”
Koordynator AKCJI: Łukasz Strojnowski
Kontakt: adopcja@swm.plliczba odsłon: 1080 | dodano: 2014-03-28 14:14:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook