Dziś: sobota, 28 stycznia 2023
Imieniny: Walery, Radomir, Karol

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Akcja „Bryka dla smyka”
Nie mogę wyświetlić obrazka

W ramach przygotowań do XI Szczecińskiego Marszu dla Życia Fundacja Małych Stópek wraz z Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana" pod hasłem „Bryka dla smyka” organizuje zbiórkę rzeczy dla noworodka. Akcja ma charakter charytatywny oraz informujący o zbliżającym się Marszu dla Życia. Zbierane są wózki, łóżeczka, nosidełka, pieluchy jednorazowego użytku, butelki, nowa odzież i kosmetyki oraz to wszystko, co może się przydać w pielęgnacji i opiece nad niemowlęciem. Adresatem akcji są matki borykające się z trudną sytuacją materialną i rodzinną.

Rzeczy można przekazywać do magazynu Szczecińskiej Caritas przy ul. Wieniawskiego 5 w Szczecinie oraz do siedziby Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” przy ul. Kaszubskiej 20/3 w Szczecinie. Finał będzie miał miejsce na Jasnych Błoniach w dniu Marszu dla Życia, czyli 14 kwietnia 2013 r. Zebrane przedmioty zostaną przekazane do Domów Samotnej Matki z terenu archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej oraz trafią do najbardziej potrzebujących rodzin spodziewających się dziecka.

Rzeczy można oddawać na kilka sposobów:
- pod numerem tel. 787 676 320 można umówić się na odbiór rzeczy w dogodnym miejscu - organizator może przyjechać po odbiór większych przedmiotów nawet do domu ofiarodawcy;
- osobiście dostarczyć do magazynu Caritas przy ul. Wieniawskiego 5 oraz Civitas Christiana przy ul. Kaszubskiej 23/3 w Szczecinie;
- w przypadku braku możliwości dostarczenia darów do wskazanych miejsc, należy przekazać je do parafialnego Caritas, skąd zostaną odebrane przez organizatorów akcji.

Organizatorzy szczecińskiego Marszu dla Życia, pomagając matkom w trudnej sytuacji życiowej przeprowadzili dotychczas akcje: „SMS – dla Domów Samotnej Matki” oraz „Pielucha dla malucha”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szkół i licznych darczyńców oraz w bardzo konkretny sposób wsparły matki, które mimo trudności życiowych, zdecydowały się na swoje macierzyństwo.

 

 


liczba odsłon: 2321 | dodano: 2012-12-27 16:34:47

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook