Dziś: czwartek, 19 maja 2022
Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

AdoMiS – akcja Adoptuj Misyjnych Seminarzystów
Nie mogę wyświetlić obrazka

Już po raz drugi rusza akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. To inicjatywa Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM), której celem jest wsparcie przyszłych kapłanów w krajach misyjnych. Początek akcji juro, 1 października - we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji. Prawie 80 tys. seminarzystów z niższych oraz wyższych seminariów duchownych oczekuje na konkretną pomoc - informują Papieskie Dzieła Misyjne. Liczą na modlitwę i wsparcie finansowe.

W akcję, której pierwsza edycja miła miejsce w ub. Roku, zaangażowało się ok. 150 osób. Są wśród nich zarówno osoby indywidualne, jak i grupy – Róże Żywego Różańca, Wdowy konsekrowane, parafie, grupy młodzieży. Wielu przyłączających się do akcji AdoMiS pozostaje jednak anonimowymi pomocnikami, którzy otaczają powołanych swoją modlitwą. W ubiegłym roku swoją pomoc zaoferowało także 15 tysięcy bierzmowanych, którzy przyjęli specjalne krzyże przygotowane przez PDM i wsparli powołanych w krajach misyjnych duchowo i materialnie. Dzięki ofiarodawcom Papieskie Dzieła Misyjne przekazały w 2014 roku środki dla Wyższego Seminarium Duchownego św. Augustyna w wikariacie apostolskim Iquitos w Peru oraz Wyższego Seminarium Duchownego św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze.

Jak informują PDM, droga do kapłaństwa w krajach misyjnych jest na ogół bardzo długa, trwa nawet jedenaście lat. Potrzebne są środki dla samych seminarzystów, ale też na budowę seminariów, ich remonty, na sprzęt, książki i zorganizowanie seminaryjnego gospodarstwa. Aby przyłączyć się do dzieła, należy wejść na stronę www.adomis.missio.org.pl i wypełnić deklarację. Ofiarodawca zobowiązuje się w niej do codziennej modlitwy za adoptowanego seminarzystę i wybranej formy pomocy finansowej. Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.adomis.missio.org.pl oraz na profilu facebook.com/AdomiAdoptujMisyjnychSeminarzystów.

awi / Warszawa


liczba odsłon: 933 | dodano: 2014-10-03 11:56:39

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook