Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

70 wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży
70 kandydatów na wolontariuszy przesłuchano w Poznaniu, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w sierpniu przyszłego roku odbędą się w Madrycie. Potrzeba ponad tysiąca dwustu osób z Polski, które są pełnoletnie, komunikują się w języku hiszpańskim oraz angielskim, niemieckim lub francuskim i chcą pomóc w organizacji madryckiego spotkania – powiedział KAI ks. Grzegorz Suchodolski, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.
- Z archidiecezji poznańskiej mamy blisko 50 wolontariuszy, ale oczywiście mogło by ich być więcej – podkreśla ks. Robert Korbik. Archidiecezjalny duszpasterz młodzieży w rozmowie z KAI wylicza zadania wolontariuszy: odbiorą pielgrzymów z dworców i lotniska, pomogą w znalezieniu zakwaterowania, udzielą niezbędnych informacji dotyczących pobytu w mieście. Do ich obowiązków należeć będzie też współpraca z centrum prasowym, tłumaczenie tekstów, a także logistyka, pilnowanie porządku, kierowanie ruchem, wydawanie posiłków, sprzątanie, posługa podczas Mszy świętych, pomoc służbom specjalnym oraz koordynacja różnych zadań.

Miejscem pracy wolontariuszy będą punkty recepcyjne, miejsca katechez, place i ulice Madrytu, kościoły, stadiony i podziemia metra. Zakwalifikowani wolontariusze na czas pracy otrzymają zakwaterowanie, wyżywienie, pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie. – Dzięki tej ciekawej pracy wolontariusze poznają bliżej kulturę Hiszpanii, nawiążą nowe znajomości, zdobędą też potrzebne w karierze zawodowej umiejętności – mówi ks. Korbik. Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do wolontariatu na ŚDM w Madrycie są: pełnoletniość, zaangażowanie w życie Kościoła, znajomość języków obcych. – Młodzież z Poznania zakwalifikowana już do wolontariatu uczyć się będzie intensywnie języka hiszpańskiego przez następne miesiące, żeby jak najlepiej wypełnić swą misję – podkreśla ks. Korbik.

Chętni do pełnienia posługi wolontariusza mogą się jeszcze zapisać na stronie www.madryt2011.pl, wysyłając mail na adres wolontariat@madryt2011.pl. Przesłuchania odbędą się jeszcze w Krakowie, Gdańsku, Lublinie, Wrocławiu i Warszawie.

ms / Poznań


liczba odsłon: 1643 | dodano: 2010-09-29 11:49:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook