Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

30 tys. młodych przybędzie do Poznania
30 tys. młodych przybędzie na spotkanie europejskie do Poznania, w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia – poinformowała wspólnota z Taizé. Przypomniano, że będzie to czwarte tego typu spotkanie w Polsce. Dwukrotnie (1989 i 1995) gościł je Wrocław, a przed dziesięcioma laty Warszawa.
Spotkanie w Poznaniu organizowane jest na zaproszenie tamtejszego metropolity – abp. Stanisława Gądeckiego, prezydenta miasta oraz Poznańskiej Grupy Ekumenicznej i wpisuje się w „pielgrzymkę zaufania przez ziemię” zainicjowaną przed ponad trzydziestu laty przez brata Rogera, założyciela Wspólnoty z Taizé.

Młodzież zostanie przyjęta w 150 parafiach archidiecezji poznańskiej i gnieźnieńskiej. Po południu i wieczorem spotykać się będzie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie odbywać się będą wspólne modlitwy oraz spotkania poświęcone duchowości i zagadnieniom społecznym. Jednym z tematów refleksji będzie kwestia wolności, o „którą wielu walczyło w XX wieku, a która dla osób poniżej 25. roku życia wydaje się czymś tak bardzo naturalnym” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Wspólnotę z Taizé. Podczas modlitwy wieczornej wysłuchać będzie można medytacji następcy br. Rogera - br. Aloisa.

st / Poznań
 


liczba odsłon: 1645 | dodano: 2009-11-29 13:05:38

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook