Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

25 lat Caritas w Szczecinie: spotkanie wolontariuszy
Nie mogę wyświetlić obrazka

Blisko tysiąc wolontariuszy Caritas działa na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. W sobotę przedstawiciele tej najbardziej znanej (według sondażu TNS Polska) instytucji charytatywnej uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym w seminarium duchownym w Szczecinie. Wcześniej mszy św. przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński.

Caritas rozpoczął rok, w którym świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. W tym czasie zaplanowano wydarzenia związane z różnymi sferami działania tej kościelnej organizacji charytatywnej. - Nasza Caritas będzie szczególnie obecna w kalendarzu ogólnopolskich obchodów w listopadzie, gdy będziemy pochylać się nad osobami bezdomnymi. Wtedy zaplanowano mistrzostwa Polski w szachach dla osób bezdomnych, a także inne spotkania i inicjatywy, które będą odbywały się na terenie naszej archidiecezji - mówi ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Na Pomorzu Zachodnim w ramach Caritas działają m.in. schroniska dla bezdomnych, jadłodalnie, ośrodki wsparcia dla rodziny, hospicjum i świetlice środowiskowe. Pani Krystyna z Golczewa koordynuje pracą 15 wolontariuszy. To m.in. przygotowanie paczek, festynów, zakup podręczników czy kolonie dla dzieci z ubogich rodzin. - Chyba w każdym człowieku drzemią jakieś pokłady dobra, które chce się przekazać, tylko trzeba je w sobie obudzić. Nie ma co porównywać pracy za pieniądze, którą też można robić z pasją. Ale praca społeczna ma swój czar, to inna miłość - dodała pani Krystyna. Szczecińska licealistka Lucyna nauczyła się pomagać od mamy, która pracuje w Caritasie. Sama też jest wolontariuszką i zachęca innych. - Radzę, żeby poszukali w PCK, Caritas czy innych organizacjach, bo to fajny sposób spędzenia wolnego czasu, również ze znajomymi. Ja sama zabrałam dziś kolegę, jest fajna atmosfera - przyznaje Lucyna, która pomagała podczas spotkania opłatkowego w seminarium.

pk / Szczecin


liczba odsłon: 1458 | dodano: 2015-01-20 11:25:22

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook