Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

21 tys. osób na internetowych rekolekcjach o. Szustaka
Nie mogę wyświetlić obrazka

Prawie 21 tys. internautów zgłosiło się na internetowe rekolekcje pt. „Oto Człowiek!”. Na portalu stacja7.pl poprowadzi je z Ziemi Świętej ceniony przez młodzież rekolekcjonista i duszpasterz o. Adam Szustak OP. Ten czas jest szczególny, bo na naszych oczach toczą się dramatyczne sytuacje - teraz szczególnie na Ukrainie. Dlatego tym bardziej zachęcamy wspólnie z o. Adamem do rozważań nad obliczem człowieka i do stałej modlitwy – zapraszają organizatorzy ze Stacji7.pl.

Już w styczniu dominikanin o. Szustak wyjechał wraz z ekipą Stacji7.pl do Jerozolimy, gdzie nakręcił 14 odcinków wideokonferencji o czternastu aktach Drogi krzyżowej. Pierwszy odcinek rozpocznie się w ogrodzie oliwnym. Rekolekcjonista zwraca uwagę, iż od początku historii ludzkości przewija się przez karty Pisma Świętego motyw ogrodu. - Wszystko zaczęło się w ogrodzie, który nazywaliśmy Edenem - było tam cudownie, miało być jeszcze lepiej, a skończyło się tragicznie. Potem, kiedy Bóg Ojciec posłał swego Syna do ludzi, On swoje zbawcze dzieło dokonane na krzyżu rozpoczął właśnie w ogrodzie, tym razem nazywanym oliwnym jakby chciał odwrócić całą historię świata. To zaprowadziło go do ogrodu, w którym został pogrzebany i w którym zmartwychwstał. Te rekolekcje będą naszą wspólną drogą z jednego ogrodu do drugiego przez place i ulice Jerozolimy, dokładnie tym samym szlakiem, którym kiedyś szedł Jezus – zapowiada dominikanin.


 

Na rekolekcje można się jeszcze zapisać dołączając do wydarzenia na Facebooku . Materiały filmowe będzie można śledzić pod adresem: www.otoczlowiek.stacja7.pl.

awo / Kraków

 


liczba odsłon: 1724 | dodano: 2014-03-07 19:52:20

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook