Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

21 tys. internautów przeciw zakupom w Empiku
Nie mogę wyświetlić obrazka

„W bożonarodzeniowej kampanii Empiku zatrudniono satanistę - p. Darskiego oraz p. Czubaszek, która o aborcji swoich dzieci mówi ‘cudownie, że to zrobiłam’” - alarmują twórcy internetowej akcji „Świątecznych zakupów nie robię w Empiku”. Według danych z 18 listopada, akcję poparło już ponad 21 tys. internautów. To wynik po 5 dniach prowadzenia kampanii w sieci.

13 listopada zainaugurowano akcję "Świątecznych zakupów nie robię w Empiku". To odpowiedź intenautów na zaangażowanie w świąteczną akcję sieci Empik muzyka Adama Nergala Darskiego oraz aktorki Marii Czubaszek. "Pokazałem Bogu środkowy palec", "Dorośli ludzie mogą uprawiać grupowy seks w upojeniu alkoholowym" – mówił publicznie Darski. Maria Czubaszek natomiast przyznaje otwarcie, że nie lubi dzieci i woli być "zimną suką, niż matką-Polką". Publicznie wyraża także zadowolenie z dokonanych dwóch aborcji, mówiąc: "Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam". Empik w związku z protestem wydał oświadczenie, w którym czytamy, że kampania nie ma wymiaru religijnego i nawiązuje wyłącznie do tradycji obdarowywania się prezentami. "Zamiarem kampanii nie było obrażanie uczuć religijnych i światopoglądowych naszych odbiorców, ani celowe budowanie całej komunikacji na postaciach, które wywołują kontrowersje swoimi prywatnymi poglądami. Przykro nam, że niektórzy bohaterowie naszej kampanii reklamowej wzbudzili w odbiorcach negatywne emocje - co na pewno nie było naszym celem" - czytamy w oświadczeniu. Empik zapewnia przy tym, że mimo protestów internautów nie zmieni swojej świątecznej kampanii. "Nie możemy się zgodzić na wprowadzanie cenzury – bo tego de facto domagają się od nas uczestnicy bojkotu. Usunięcie z kampanii dwóch osób, które nie odpowiadają ich światopoglądowi byłoby de facto taką właśnie cenzurą". Organizatorzy internetowej akcji na profilu Facebook mówią jasno, że "jeśli Empik pragnie do swojej reklamy zatrudniać osoby promujące demoralizację i prawo do bezkarnego mordowania dzieci - my nie będziemy w te święta robić tam zakupów" . "Dołącz do nas - pokaż, że nie godzisz się na promowanie zła!" - zachęcają na swoim profilu.

Akcja polega na "lajkowaniu" strony "Świątecznych zakupów nie robię w Empiku " na Facebooku i udostępnianiu informacji o niej na swoim prywatnym profilu. W ciągu pięciu dni trwania akcji zrobiło to 21 135 osób. Nergal i Czubaszek są twarzami drugiej odsłony kampanii "Empik każdego inspiruje inaczej". Czy protest wpłynął w jakiś sposób na właścicieli sieci? Póki co da się zauważyć zmianę retoryki. Przed rozpoczęciem internetowego protestu, sieć informowała o "świątecznej odsłonie kampanii", po rozpoczęciu akcji o "nowej odsłonie kampanii". Inicjatorzy protestu tę zmianę skomentowali następująco: "Obornik nazwany różą nie zmieni swojego zapachu!". W kampanii, poza Adamem Darskim i Marią Czubaszek, biorą udział Cezary Pazura i Dawid Kwiatkowski.

am / Warszawa


liczba odsłon: 1041 | dodano: 2014-11-19 11:36:31

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook