Dziś: poniedziałek, 15 sierpnia 2022
Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Włóczkersi” – akcja dziergania czapek dla Afgańczyków
Nie mogę wyświetlić obrazka

fot. art-madam.pl

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” organizuje kolejne warsztaty robienia na drutach - „Włóczkersi”. Spotkanie Włóczkersów odbędzie się jutro 11 października 2013 r. o godz. 11.00 w Centrum Wolontariatu Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 w Poznaniu. Uczestnicy będą robić na drutach czapki dla afgańskich dzieci. Rozdadzą je potrzebującym polscy żołnierze przebywający na misji w Ghazni w Afganistanie.

Od ponad roku do Fundacji dociera włóczka z całego kraju, darczyńcy przesyłają ją dla urszulanki siostry Cecylii Śmiech, która co roku posyła własnoręcznie robione czapki dla afgańskich dzieci (do tej pory ponad 600 szt.). Włóczka przysyłana jest też do klasztoru, w którym mieszka siostra. Ostatnio pocztą przyszło 50 kg różowej wełny. Siostra Cecylia obawia się, że zanim zużyje wełnę, polscy żołnierze opuszczą Afganistan. Dlatego poszukuje osób, które chciałyby się do niej przyłączyć. Warsztaty ruszają, bo to już ostatnia zima naszych żołnierzy w Afganistanie i ostatnia okazja do pomocy afgańskim dzieciom. Na warsztatach Włóczkersów instruktorki (w tym siostra Cecylia Śmiech) nauczą robienia na drutach nawet najbardziej opornych. Są druty i wełna, należy zgłosić się do Centrum Wolontariatu Fundacji przy ul. Grunwaldzkiej 86 jutro o godz. 11.00. W zamian za naukę wszystkie zrobione na warsztatach rzeczy zostaną podarowane małym Afgańczykom. Jeśli ktoś nie może przyjść, a chciałby pomóc, może zgłosić się do Fundacji i odebrać wełnę, z której będzie mógł zrobić czapeczki w domu.

Do tej pory nasi żołnierze rozdali ponad 20 ton pomocy humanitarnej przekazanych przez Fundację „Redemptoris Missio”. Wysyłana była głównie ciepła, nowa odzież. Siostra Cecylia zaraziła swoją ideą wiele osób, ma już liczne grono naśladowczyń. Najwytrwalsza z nich zrobiła ponad 150 czapeczek, niektóre z pań potwierdziły swoją obecność na jutrzejszych warsztatach. Kluby Włóczkersów powstają w całej Polsce. Niektóre są liczne, inne jednoosobowe. Jednym z najbardziej pracowitych jest klub z Parafii Wilczyna z gminy Duszniki, który dzisiaj przekazał Fundacji 302 czapeczki. Najstarsza z klubowiczek – pani Jadwiga Marciniak ma 88 lat i nadal dzierga. Warto wspomnieć również o klubie utworzonym przez więźniarki w Areszcie Śledczym w Lesznie, który regularnie pobiera (za pośrednictwem służb więziennych) z fundacji wełnę, a odsyła czapeczki. Akcja "Pomoc dla dzieci z Afganistanu" organizowana jest przez Fundację "Redemptoris Missio" już po raz czwarty. Inspiracją do zorganizowania akcji, wyjaśniała KAI jej koordynatorka Justyna Janiec-Palczewska, były przejmujące opowieści żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego stacjonującego w Afganistanie, gdzie walki trwają już od ponad 30 lat. Opowiadali oni członkom Fundacji codzienność afgańskich dzieci szukających czegokolwiek na opał, często chodzących boso po śniegu, pozbawionych ciepłej odzieży.

redmiss, aw (KAI) / Poznań


liczba odsłon: 1259 | dodano: 2013-10-15 11:47:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook