Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

"Wiara dla każdego" - nowy program katolicki na CDA
Nie mogę wyświetlić obrazka

Z inicjatywy krakowskich Rafael Film i „Pól Dialogu” we współpracy z portalem CDA powstał nowy cykl katolicki. „Wiara dla każdego” porusza najbardziej wartkie tematy na pograniczu wiary i trwającej pandemii. Wśród duchownych, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, znaleźli się m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Jordan Śliwiński, ks. Wojciech Węgrzyniak.

– Widzimy, że osoby wierzące, jak i niewierzące w obecnej trudnej, jak i bezprecedensowej sytuacji szukają odpowiedzi na wiele pytań, często egzystencjonalnych. Stąd postanowiliśmy stworzyć taką przestrzeń, w której cenieni, doświadczeni i rozpoznawalni w mediach społecznościowych duchowni odniosą się do najbardziej wartkich tematów na pograniczu wiary i trwającej epidemii koronawirusa – tłumaczy Andrzej Sobczyk z Rafael Film.

Cykl „Wiara dla każdego” składa się z 10 odcinków. Ukazywać się będzie codziennie aż do Wielkiej Soboty. – Każdy odcinek ma pewnie schemat. Zaczyna się od rozmowy z zaproszonym gościem. Następnie następuje krótkie rozważanie Ewangelii, którzy przygotowuje o. Tomasz Nowak OP. W czasie trwania programu zachęcamy także do podejmowania w kwarantannie dzieł miłosierdzia oraz rekomendujemy zapoznanie się z wartościowymi filmami religijnymi – opisuje Sobczyk.

Wśród duchownych, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, znaleźli się m.in. abp Grzegorz Ryś, o. Jordan Śliwiński, ks. Wojciech Węgrzyniak, ks. Teodor Sawielewicz czy ks. Marek Dziewiecki. Wśród tematów, które podjęto można wyróżnić na przykład: „Czy koronawirus to kara Boża?”, „Czy klękać przed telewizorem?” bądź „Czy Jezus przenosi zarazki?”. Bezpośredni link do opublikowanych filmów: https://www.cda.pl/Media4fun/folder/25691296/vfilm.

Więcej informacji o całym cyklu można znaleźć na stronie www.cda.pl, www.rafael.pl oraz facebookowych profilach „Filmy, które zmieniają życie” oraz „Pola Dialogu”.

Żródło: eKAI

 


liczba odsłon: 324 | dodano: 2020-04-06 14:48:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook