Dziś: środa, 21 lutego 2024
Imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstus

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„W niedzielę nie kupuję”- kampania Akcji Katolickiej
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Niedzielę świętuję – w niedzielę nie kupuję” - pod takim hasłem Akcja Katolicka w Polsce rozpoczyna kampanię na rzecz świętowania niedzieli. Akcja Katolicka rozpoczyna od konferencji prasowych w diecezjach 22 i 23 maja. Poprzedzą one zaplanowaną na 24-25 maja konferencję w Katowicach pod hasłem „Świętowanie niedzieli jako kwestia społeczno-etyczna" organizowaną przez Akcję Katolicką tamtejszej archidiecezji. Konferencja omawiać będzie różnorodne aspekty tego zagadnienia – w perspektywie społeczno-etycznej, na tle współczesnych przemian, które odzierają ten szczególny dzień ze świętości.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi nie tylko na świętość niedzieli, ale także na prawa ludzi pracy do godnego życia, odpoczynku, spędzania czasu z rodziną. Autorzy akcji podkreślają, że argumenty, że zakaz handlu w dużych sklepach, w niedziele, spowoduje wzrost bezrobocia, są złudne. Nie potwierdzają tego doświadczenia krajów, gdzie handel w niedziele jest zakazany. Akcja Katolika przypomina inne dane: ok. 70 proc. dzieci w Polsce nie zasiada z rodzicami do niedzielnych obiadów, co trzecie dziecko nie spędza z rodzicami wieczorów, bo ci muszą pracować. Pod względem wskaźnika dzietności Polska zajmuje 221. miejsce na 224 kraje świata. Akcja Katolicka przypomina słowa bł. Jana Pawła II, że „praca jest dla człowieka, a nie człowiek dla pracy”.

hsz/im / Katowice


liczba odsłon: 955 | dodano: 2013-05-22 13:23:55

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook