Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Sydney, wtorek, 9 stycznia 2007r.
Pakiety pielgrzyma jako znak solidarności podczas Światowego Dnia Młodzieży 2008 w Sydney.To solidarność była głównym kryterium, którym kierowali się organizatorzy Światowego Dnia Młodych 2008 przygotowując pakiety na zakwaterowanie, posiłki i transport dla pielgrzymów, którzy wybiorą się do Sydney w Australii z okazji największego na świecie święta młodych.
 
Głównym celem było utrzymanie wydatków pielgrzymów z krajów ubogich poniżej poziomu ceny, jaką trzeba było zapłacić za pakiet pielgrzyma na ŚDM 2005.

Jak mówi koordynator ŚDM 2008, biskup Anthony Fisher OP, sprawa pakietów została przemyślana także pod kątem umożliwienia uczestnictwa jak największej liczby pielgrzymów z krajów południowo- wschodniej Azji i Pacyfiku.
- Wiemy, że dla wielu ludzi z Oceanii będzie to jedyna okazja, żeby uczestniczyć w Światowym Dniu Młodych - tłumaczył. - Biorąc to pod uwagę jednym z naszych priorytetów było to, aby pielgrzymi z krajów rozwijających się w Oceanii za uczestnictwo w ŚDM 2008 zapłacili cenę najniższą jak to tylko będzie możliwe - przyznał. I rzeczywiście ceny pakietów dla pielgrzymów z krajów dotkniętych biedą w prawie wszystkich przypadkach będą niższe niż podczas ŚDM 2005.

Co więcej staraliśmy się, aby ceny dla pielgrzymów z krajów o średnim dochodzie narodowym utrzymać poziomie takim samy jak w 2005 roku. Biskup Fisher potwierdził, ze organizatorzy postanowili także utrzymać cenę wszystkich pakietów poniżej 400 dolarów australijskich (230 euro). Pakiet A w porównaniu z pakietem z 2005 roku zawiera jeden dodatkowy nocleg, 18 posiłków oraz przejazdy autobusem, pociągiem i promem dla pielgrzymów zarejestrowanych w Sydney podczas ŚDM. Zawiera też świadczenia medyczne w nagłych wypadkach. Co więcej opłaty za wizy na czas ŚDM 2008 nie będą obciążone podatkami.

Zarejestrowani pielgrzymi otrzymają także plecak z broszurami zawierającymi program obchodów oraz  pass niezbędny, aby korzystać z przewidzianych w pakiecie usług oraz zapewniający wstęp do głównych miejsc obchodów. Sydney będzie gościć  XXIII Światowy Dzień Młodych oraz dziesiąty Międzynarodowy ŚDM w dniach od 15 do  20 lipca 2008.

 - Światowy Dzień Młodych uważa się za największe na świecie święto przygotowywane i adresowane do młodzieży. Szacuje się, że obchody przyciągną nawet 500 tysięcy pielgrzymów, w tym do 125 tysięcy przybyłych spoza Australii, - mówią organizatorzy.

 


liczba odsłon: 1916 | dodano: 2007-11-14 18:37:12

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook