Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

„Santo Subito” – 2 maja polska premiera dokumentu
Nie mogę wyświetlić obrazka

"Jan Paweł II – Santo subito. Świadectwa świętości" – realizowany na kilku kontynentach film dokumentalny o papieżu Wojtyle trafi na 2 maja do polskich kin. Dokument z udziałem ks. Sławomira Odera, postulatora procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II, gromadzi świadectwa różnych osób, w których życiu papież z Polski odegrał szczególną rolę.

Reżyserem dokumentu będącego polsko-włoską koprodukcją jest Piotr Dziubak, dziennikarz i producent filmowy na co dzień mieszkający w Rzymie. Zdjęcia do "Santo Subito" realizowane są od kilku miesięcy na różnych kontynentach. Ks. Sławomir Oder, odwiedził z ekipą filmową m.in. Francję, Rwandę, Kostarykę, Liban, Meksyk i USA. Obecnie trwają zdjęcia w Japonii, skąd za kilka dni ekipa wyruszy do Mianmaru (dawniej Birmy). "Przedstawimy historie ludzi, którzy doświadczyli spotkania z papieżem. Często było to dla nich zaskoczenie, Boże zaskoczenie, które jednak zaowocowało zmianą życia" – powiedział KAI ks. Sławomir Oder tłumacząc ideę filmu.

Dystrybutorem filmu, który wejdzie na ekrany polskich kin 2 maja jest TIM CINEMA. "Siłą tego dokumentu są relację prostych ludzi z najdalszych zakątków świata, którzy opowiadają o tym, jakie znaczenie miało dla nich spotkanie z Janem Pawłem II" – powiedział KAI Marek Trojak, dyrektor TIM CINEMA. "Santo subito" zawiera m.in. relacje świadczące o niezwykłych owocach peregrynacji relikwii bł. Jana Pawła II do Meksyku czy północnej Kanady. "To są historie obecności Jana Pawła II w życiu, obecności konkretnej, namacalnej, która przynosi konkretne owoce i to teraz, już po śmierci papieża Wojtyły" – podkreśla ks. Oder.

tk / Warszawa 


liczba odsłon: 1995 | dodano: 2014-04-05 18:16:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook