Dziś: środa, 29 maja 2024
Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Złota Tarcza dla "Katolika"
Nie mogę wyświetlić obrazka

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szczecinie po raz trzeci z rzędu uhonorowane zostało Złotą Tarczą w prestiżowym Rankingu Perspektyw dla szkół ponadpodstawowych. 

„To prawda, już po raz trzeci uhonorowano nas Złotą Tarczą w rankingu Perspektyw dla szkół ponadpodstawowych – mówi Magdalena Biskup, zastępca dyrektora szczecińskiego „Katolika” – Szkoła już tradycyjnie uplasowała się na czwartym miejscu w Szczecinie i na piątym w województwie. W Polsce zajęliśmy 175 pozycję. Powodem do radości jest wynik w rankingu olimpijskim. Uplasowaliśmy się na 39 miejscu w kraju, a w Szczecinie na drugiej pozycji wśród liceów ogólnokształcących. To miejsce pokazuje, że każdy uczeń, który chce osiągnąć coś więcej niż tylko zdanie matury, może liczyć na pomoc i zaangażowanie ze strony nauczycieli. Pozycja szkoły to wynik pracy uczniów i ich pedagogów. W imieniu dyrekcji serdecznie gratuluję tego wyniku uczniom, rodzicom, a w szczególności nauczycielom, dziękując za ich zaangażowanie, pasje i trud, jaki wkładają w wypełnianie swoich codziennych obowiązków. Życzę nam wszystkim umiejętności cieszenia się z osiąganych sukcesów i zapału do dalszej pracy!”.

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2021
To zestawienie uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w czerwcu 2020 r., na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach. W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także z egzaminów językowych na poziomie dwujęzycznym. Wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium. Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesów szkół w olimpiadach, wyników matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyników matury z przedmiotów dodatkowych.

Ranking Szkół Olimpijskich 2021
W tegorocznym Rankingu Szkół Olimpijskich kryteria spełniło 46 ogólnopolskich olimpiad, tj. zwalniały z egzaminu maturalnego, z części pisemnej egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020. Jednakże ze względu na sytuację epidemiologiczną uwzględnione zostały wyniki tylko 41 olimpiad, gdyż 5 zostało odwołanych.

To naprawdę duży sukces szczecińskiego „Katolika”. I choć szkoła funkcjonuje „ledwie” trzy dekady, jest zauważalna i rozpoznawalna na mapie najlepszych szkół średnich naszego miasta. Zdołała zyskać markę, która jest wypadkową ogromnego zaangażowania zawodowego grona nauczycieli, pracy uczniów, a także (a może przede wszystkim) panującej w tym liceum rodzinnej atmosfery. Gratulujemy!


Adam Szewczyk

 


liczba odsłon: 967 | dodano: 2021-02-02 13:41:59

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook