Dziś: czwartek, 30 maja 2024
Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zimowe rekolekcje młodzieżowe z KSM w Łukęcinie
Nie mogę wyświetlić obrazka

W czasie trwających ferii zimowych Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska zaproponowała sześć różnych serii rekolekcyjnych dla młodzieży. Jedną z nich były trzydniowe rekolekcje w Łukęcinie współorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Wśród prawie czterdziestu osób przybyłych na rekolekcje była młodzież z wielu miejscowości regionu.

– W programie rekolekcji znalazły się nie tylko elementy religijne. Nie zabrakło oczywiście codziennej modlitwy, ale chcieliśmy także zintegrować młodzież o podobnych poglądach i potrzebach – mówi Nikola Prasał, rzecznik KSM Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. – Jednym z celów, jakie stawia przed sobą nasze stowarzyszenie jest organizowanie życia młodzieżowego oraz zaangażowanie w życie społeczne, więc te rekolekcje świetnie wpisują się w naszą działalność – dodaje.

Młodzież miała możliwość między innymi uczestnictwa w wielotematycznych warsztatach i konferencjach prowadzonych przez członków stowarzyszenia oraz jego asystenta diecezjalnego – ks. Piotra Raczyńskiego. Wśród podejmowanych tematów były: miłość , człowieczeństwo, wiara , chrzest, świadomość wspólnoty dla młodego człowieka, a także grzech na przykładzie apostołów Piotra i Judasza. Nie zabrakło także odniesienia do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu br. w Krakowie.

Spotkanie rekolekcyjne było także czasem wyciszenia, chociażby w chwilach adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzi ludzie mogli skorzystać również z sakramentu pokuty i pojednania. Był także czas stawiania, często niełatwych, pytań. Rekolekcje były bardzo dobrą okazją do tego, aby lepiej się poznać i w ciszy swojego serca przemyśleć swoje sprawy i problemy.

Remigiusz Pajor-Kubicki
Fot. Karol Zboiński


liczba odsłon: 1218 | dodano: 2016-02-07 14:47:18

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook