Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Nie mogę wyświetlić obrazka

W poniedziałek 11 lutego w Kalwarii Pacławskiej rozpocznie się 7. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych (FSM). Przyświeca mu hasło: „Projekt Mesjasz – Przebudzenie”. Potrwa do soboty 16 lutego.

- Zimowy FSM jest dla każdego, kto czuje, że śpi. Robimy go po to, żeby w połowie roku i naszych zajęć w szkole, na uczelni, w pracy nie zgubić tego, co ważne i żeby na nowo wrócić do życia – mówi o. Marcin Drąg, który jest odpowiedzialny za przygotowanie tegorocznego FSM. Tegoroczne Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Projekt Mesjasz – Przebudzenie”. Franciszkanie chcą zaproponować przebudzenie na różnych płaszczyznach i kontekstach życia młodego człowieka: przebudzenie samego siebie, swojej relacji z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem. - Nie zabraknie typowego dla duchowości franciszkańskiej odniesienia do stworzenia, pojawi się więc próba przebudzenia nawet relacji z otaczającym światem natury – informuje Elżbieta Dudek, rzecznik prasowy FSM.

Jak mówią organizatorzy, Zimowy FSM to forma wypoczynku i propozycja spędzenia ferii w inny sposób niż siedzenie w domu i nuda przed komputerem. Podobnie jak w przypadku letniego Spotkania, odbywa się ono przy klasztorze ojców franciszkanów konwentualnych. Nie ma jednak świadectw znanych ludzi, koncertów i nie funkcjonuje pole namiotowe. Młodzi śpią w Domu Pielgrzyma, gdzie odbywa się większość punktów programu. „Projekt Mesjasz – Przebudzenie” rozpocznie się 11 lutego i potrwa do soboty 16 lutego. Całkowity koszt spotkania (w tym pełne wyżywienie i nocleg) wynosi 170 zł. Zapisy pod adresem e-mail: marcind@franciszek.pl, bądź telefonicznie: +48 783 545 903.

pab / Kalwaria Pacławska


liczba odsłon: 1455 | dodano: 2013-02-07 14:45:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook