Dziś: niedziela, 17 lutego 2019
Imieniny: Zbigniew, Julian, Łukasz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zawodowy piłkarz – zakonnikiem
Nie mogę wyświetlić obrazka

Niemiecki piłkarz zawodowy, 24-letni Sebastian Piotrowski, postanowił wstąpić do klasztoru i zostać księdzem. Ten pochodzący z polskiej rodziny napastnik grał jeszcze w minionym sezonie w barwach trzecioligowego SV Elversberg. 3 października w bawarskim Paring wstąpił do nowicjatu augustiańskich kanoników regularnych z Windesheim. Informację tę potwierdziły wczoraj władze zakonne.

Teraz przez rok zarówno on sam jak i wspólnota zakonna sprawdzą, czy wybrana przez niego droga jest dobra dla obu stron. Jeśli się okaże, że tak, wówczas Piotrowski złoży śluby na okres trzech lat i zacznie studiować teologię w Ratyzbonie. W rozmowie z niemieckimi mediami Piotrowski wyznał, że już od dawna nosił się z zamiarem zostania księdzem. Początkowo sądził, że studia teologiczne będzie mógł połączyć z futbolem, ale to się okazało trudne. Teraz stanął przed wyborem: „tracić jeszcze więcej czasu przez futbol”, lub „pójść za planem Bożym”.

Piotrowski urodził się w Saarbrücken. W barwach SV Elversberg grał tylko przez jeden sezon, wcześniej był piłkarzem czwartoligowego FC Homburg. Augustianie (kanonicy regularni) z Windesheim mają tylko jedną placówkę w Niemczech. Klasztor św. Michała w Paring nieopodal Ratyzbony objęli ponownie w 1974 roku. Kanonicy regularni żyli w tym miejscu już w XII-XVI wieku. Wspólnota czuje się związana ze „współczesną duchowością” i pracuje w okolicy m.in. w duszpasterstwie parafialnym.

ts / Paring


liczba odsłon: 1004 | dodano: 2014-10-22 14:38:53

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

Betlejem w Szczecinie 2019

...

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060