Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zapowiedź Tygodnia Ewangelizacji „Misja Talitha kum”
Nie mogę wyświetlić obrazka

W przyszłym roku, po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tj. w dniach od 25 do 31 maja 2015 r., odbędzie się w Szczecinie Tydzień Ewangelizacji „Misja Talitha kum”.

W związku z Tygodniem Ewangelizacji „Misja Talitha kum”, który został zapowiedziany przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Andrzeja Dzięgę 9 czerwca br. w Bazylice Archikatedralnej podczas Mszy Świętej, organizowanej w ramach Archidiecezjalnego Dnia Jedności Ruchów i Wspólnot Katolickich oraz nawiązując do spotkania informacyjnego, prowadzonego przez o. Antonello Cadeddu i członków Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z delegatami ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych, które miało miejsce 10 czerwca br. w Kurii Metropolitalnej, pragniemy wszystkim przypomnieć, że do organizacji Tygodnia Ewangelizacji „Misja Talitha kum”, który odbędzie się w Szczecinie po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tj. od 25 do 31 maja 2015 r., zaproszone są wszystkie parafie, kapłani, siostry zakonne, katecheci, stowarzyszenia, ruchy i wspólnoty kościelne oraz duszpasterstwa akademickie i młodzieżowe, fundacje i organizacje katolickie, tzn. wszystkie osoby indywidualne i wszystkie środowiska katolickie, które zgodnie ze swoim charyzmatem, duchowością i umiejętnościami zdecydują się włączyć w ewangelizację na miarę swoich możliwości czasowych (np. jedna, dwie lub trzy godziny dziennie) i programowych (różne formy apostolatu).

Tydzień Ewangelizacji „Misja Talitha kum” to dni jedności środowisk katolickich, które wspólnie podejmą ewangelizację w różnych miejscach Szczecina. Można w ramach swojego programu przygotować m.in. np. modlitwę różańcową, adorację Najświętszego Sakramentu, czuwania nocne, taniec, teatr, śpiew, plakaty graficzne, głoszenie świadectw, modlitwę wstawienniczą w kościołach itp. W Tygodniu Ewangelizacji różne formy apostolskiej działalności mogą być urzeczywistniane w dowolnych miejscach, ale akcentowane będzie ewangelizacyjne wyjście m.in. na place i ulice, do autobusów i tramwajów, do centrów handlowych, parków oraz więzień i szpitali.

Wszystkie osoby indywidualne i środowiska, które chcą współtworzyć Tydzień Ewangelizacji „Misja Talitha kum” prosimy o informację do 3 września br. do Wydziału Duszpasterskiego (e-mail: wdkm@kuria.pl; tel. 91 454 22 92 w. 124), zaznaczając jakie formy modlitwy i ewangelizacji mogą podjąć oraz w jakim wymiarze czasu i miejscu.

Pragniemy w Tygodniu Ewangelizacji wspólnie głosić kerygmat i dawać świadectwo, aby wprowadzać nowe osoby do parafii i wspólnot kościelnych. Najbliższe spotkanie wszystkich zdecydowanych na współorganizację Tygodnia Ewangelizacji odbędzie się w czwartek, 2 października br., o godz. 18.00 w Kurii Metropolitalnej. W trakcie spotkania będą przedstawione kwestie organizacyjne, podział zadań, miejsc, czasu oraz kwestie dotyczące duchowego i formacyjnego przygotowania ewangelizatorów.


liczba odsłon: 2863 | dodano: 2014-08-29 11:11:36

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook