Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zapisy na Rio w Krakowie do 20 lipca
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Z uwagi na rosnące zainteresowanie naszym spotkaniem, przedłużamy zapisy do 20 lipca” – informują organizatorzy Rio w Krakowie. 27 i 28 lipca polska młodzież w stolicy małopolski będzie duchowo łączyła się z Światowymi Dniami Młodzieży w Brazylii.

Organizatorzy Rio w Krakowie spodziewają się ok. 3 tys. młodych ludzi. Przygotowują dla nich miasteczko namiotowe na błoniach przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które razem z pobliskim Sanktuarium Jana Pawła II będzie gościło 27 i 28 lipca polską młodzież. W Rio w Krakowie może wziąć udział każdy, kto ma skończone 14 lat, a nie przekroczył 35. roku życia. Zapisy przedłużono do 20 lipca. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl. W zależności od wybranego pakietu koszt udziału w imprezie waha się od 20 do 55 zł.

Organizatorzy spodziewają się, że w niedzielę w Godzinie Miłosierdzia nie tylko krakowianie licznie zgromadzą się w łagiewnickiej Bazylice w oczekiwaniu na ogłoszenie miasta-organizatora kolejnych Światowych Dni Młodzieży. „Trudno ukryć nasze wielkie pragnienie, by następne ŚDM odbyły się w Krakowie. Wiele wskazuje na to, że kandydatura Krakowa jest przez Ojca Świętego dość poważnie brana pod uwagę. Za wcześnie jednak mówić o konkretnych planach i przygotowaniach. Jeśli 28 lipca Ojciec Święty Franciszek powie, że na miejsce następnego spotkania młodych całego świata wybiera Kraków, podejmiemy wszelkie starania, by z otwartym sercem i godnie przyjąć „młody Kościół” – mówi bp Damian Muskus odpowiedzialny za organizację Rio w Krakowie. Z nadzieją na taką decyzję Ojca Świętego czeka zarówno Kościół, jak i władze samorządowe.

pra / Kraków
 


liczba odsłon: 1104 | dodano: 2013-07-16 13:11:14

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook