Dziś: środa, 8 lutego 2023
Imieniny: Piotr, Jan, Hieronim

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Zapisało się już 290 tys. osób
Do wczoraj 290 tys. młodych zapisało się na Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie, który odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia b.r. Poinformowano dziś o tym podczas konferencji w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej. Jak oczekują organizatorzy, w dniach pobytu Ojca Świętego można spodziewać się obecności w stolicy Hiszpanii 1,5 mln osób.
Najliczniejsze jak dotąd zgłoszenia napłynęły z Włoch (48.630 osób), z Francji (48.248 osób), Hiszpanii (47.240 osób), USA (17.959 osób) i ponad tysiąc z Południowej Afryki. W organizacji spotkania pomagać będzie 20 tys. wolontariuszy, z czego 1,3 tys. Polaków.

Organizatorzy oczekują wzrostu zapisów pod koniec miesiąca, biorąc pod uwagę, że 31 marca będzie specjalna promocja z 5-procentową zniżką. Zastrzegają, że uczestnictwo w poszczególnych uroczystościach i wydarzeniach będzie bezpłatne. Natomiast opłaty związane są z udziałem w kosztach organizacyjnych, funduszem solidarności, który pozwoli wziąć udział w spotkaniu osobom z krajów uboższych a także kosztami noclegów, żywności, transportu według wybranego modelu. Jedną z ciekawych inicjatyw ŚDM w Madrycie będzie spotkanie Ojca Świętego z liczącą około 1,5 osób grupą młodych pracowników naukowo-dydaktycznych wyższych uczelni w Escorialu – przypomniano podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Watykanie.

st (KAI) / Watykan


liczba odsłon: 1650 | dodano: 2011-03-22 14:03:17

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook