Dziś: sobota, 9 grudnia 2023
Imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

YouCat czeka
Nie mogę wyświetlić obrazka

Na przybywających do Madrytu uczestników XXVI Światowego Dnia Młodzieży czeka szczególny prezent. Jest nim YouCat – katechizm dla młodzieży. Jego bezpłatne egzemplarze będą dostępne podczas ŚDM w Madrycie w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i polskim. Na żółtej okładce katechizmów przygotowanych do Madrytu widnieje specjalny nadruk: „Książka jest osobistym darem od Ojca Świętego". Dla gości ŚDM z całego świata przygotowano 700 tys. bezpłatnych egzemplarzy katechizmu.

W przededniu ŚDM wielkie emocje przeżywa pomysłodawca YouCat, niemiecki publicysta Bernhard Meuser, który również przyjechał do Madrytu. Bardzo mu na tym zależy, żeby katechizm dla młodzieży w tej formie nie pozostał tylko okazjonalną publikacją, lecz towarzyszył młodym ludziom w ich codziennym życiu. Meuser wspomina, że inicjatywa zrodziła się z potrzeby bardziej intensywnego dialogu z młodzieżą. Obecnie YouCat jest już przetłumaczony na 23 języki, w przygotowaniu są edycje koreańska, wietnamska i japońska, opracowywane są też tłumaczenia chińskie i arabskie. Ponadto planowany jest stały, międzynarodowy projekt związany z YouCat. W ramach tego projektu zostanie wydany już jesienią br. „modlitewnik YouCat", w tej chwili wydawca zastanawia się nad jego okładką. Czynna jest już czterojęzyczna strona internetowa www.youcat.org, na której przyjmowane będą wrażenia i świadectwa wiary młodych uczestników ŚDM i przygotowywane dla użytkowników strony. Międzynarodowy zespół młodych ludzi robi nagrania ze spotkań. Zostały też otwarte blogi.

Meuser kierował do niedawna wydawnictwem Pattloch w Monachium, w którym jest drukowany YouCat. Pattloch ma prawa międzynarodowe do tej publikacji, która już stała się światowym bestsellerem. Niemiecki publicysta i teolog, a także trzej inni współautorzy, zrzekli się swego honorarium na rzecz dalszych projektów służących nowej ewangelizacji, które teraz będzie wydawała oficyna Sankt Ulrich-Verlag w Augsburgu. - YouCat będzie silną, międzynarodową „marką firmową" młodzieży – jest przekonany jego pomysłodawca. Logo katechizmu, litera „Y" na żółtym tle, będzie można wykorzystywać np. dla międzynarodowej wymiany młodzieży, gdy rodzice katoliccy będą szukali odpowiednich opiekunów za granicą, którym powierzą swoje dzieci. Wielkie zapotrzebowanie na drukowane koszulki i inne artykuły reklamowe z nadrukiem „Y" zgłoszono już z USA.

YouCat jest największym chrześcijańskim projektem książkowym na świecie. Składa się z 527 pytań i odpowiedzi. Opisuje językiem zrozumiałym przez młodzież całość wiary katolickiej, która została zawarta w opublikowanym w 1992 r. Katechizmie Kościoła Katolickiego (KKK). Publikację przygotowano w formie pytań i odpowiedzi, wskazując na rozwinięcie poszczególnych tematów w KKK. Dodatkową pomoc dla zrozumienia znaczenia omawianych tematów ma stanowić komentarz umieszczony na końcu YouCat. Elementami uzupełniającymi katechizm są zdjęcia, definicje, cytaty z Biblii, ze świętych i doktorów Kościoła, a także pisarzy i wybitnych postaci z innych religii (np. laureata Nagrody Nobla, Muhammada Yunusa) oraz osób niewierzących.

ts / Madyt


liczba odsłon: 1253 | dodano: 2011-08-19 15:48:37

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook