Dziś: poniedziałek, 22 lipca 2024
Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

XIX Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o tematyce religijnej AD 2020
Nie mogę wyświetlić obrazka

W dniach 3-4 marca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie odbył się XIX Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o Tematyce Religijnej. W przeglądzie uczestniczyło 10 grup z różnych szkół podstawowych z całej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Przegląd oceniało jury w składzie: s. Tobiasza Małgorzata Dąbrowska CSSF - archidiecezjalna wizytatorka katechetyczna, Ewa Osojca - nauczycielka muzyki oraz Marcin Gargas - recytator, współtwórca Studia Teatr.

Przegląd rozpoczął się od uroczystego otwarcia, w czasie którego p. dyrektor Małgorzata Łabuń powitała wszystkich i zaprosiła do wspólnego ubogacania się oglądając różnego rodzaju przedstawienia. Następnie modlitwę poprowadził ks. Dawid Szymkowiak. Prowadząca przegląd p. Małgorzata Stoltman zaprosiła wszystkich do odśpiewania hymnu, który towarzyszy przeglądowi już od 19 lat.

Pierwszą grupą teatralną była grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie, która zaprezentowała przedstawienie o św. Katarzynie. Następnie wystąpiła grupa ze Szkoły Podstawowej nr 28 w Szczecinie-Płonia ze spektaklem "Oskar i Pani Róża". Potem na scenie swoje przedstawienie o cudach Elizeusza pokazała Szkoła Podstawowa nr 14 ze Szczecina. Ostatnim pokazem, w pierwszym dniu, była grupa gospodarzy, a więc Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie ze spektaklem pokazującym przypowieść o zaproszonych na ucztę.

W drugim dniu wystąpiło Błękitne Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 55 ze Szczecina z przedstawieniem pt. "Moja/Twoja wina”. Potem wystąpiła grupa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Uśmiech ze Stargardu ze spektaklem pt."Bóg kocha nas". Następnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Stargardu pokazali sceny z Księgi Rodzaju. Jako kolejna na scenie swoją interpretację "Alicji w Krainie czarów pokazała" pokazała Grupa Przystanek ze Szkoły Podstawowej z Lipian. Potem uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 69 ze Szczecina przeprowadzili wywiad z Janem Pawłem II. Ostatnią grupą była grupa Mierzynianki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie z przedstawieniem o zmartwychwstaniu Jezusa.

 

Ks. Paweł Wiśniewski (Szczecin)

 

 


liczba odsłon: 1080 | dodano: 2020-03-04 21:19:32

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook