Dziś: niedziela, 21 lipca 2024
Imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

XII Szczeciński Marsz dla Życia 2014
Nie mogę wyświetlić obrazka

Zbliża się wielkimi krokami! Największy w Polsce Marsz dla Życia - manifestacja obrońców życia człowieka oraz jego największych miłośników. Jeśli należysz do którejś z tych grup, nie może Cię tam zabraknąć. W najbliższą niedzielę, 18 maja br., zapraszamy na Jasne Błonia w Szczecinie! O godz. 15.30 rozpocznie się Marsz dla Życia, który będzie zmierzał „trasą papieską” do Bazyliki Archikatedralnej. Tegoroczny Marsz odbędzie się pod hasłem „Święte życie. Święty człowiek”.

Tegoroczny Marsz dla Życia, będzie dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II - wielkiego Obrońcę życia, będącego dla nas wzorem, nauczycielem i źródłem natchnienia, a teraz również świętym orędownikiem. Termin Marszu nie jest przypadkowy – został wyznaczony na dzień urodzin Karola Wojtyły, czyli 18 maja.

Marsz poprzedzi Diecezjalne Dziękczynienie za Kanonizację Jana Pawła II, w ramach którego odbędzie się: o godz. 12.00 - czuwanie modlitewne przy figurze Świętego Jana Pawła II oraz o godz. 14.00 - Uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Abp. Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Bezpośrednio po Mszy Świętej, w kierunku Bazyliki Archikatedralnej wyruszy Marsz dla Życia. Tam na uczestników Marszu czekać będzie Miasteczko Życia, w którym m. in. będzie można oddać krew, dowiedzieć się więcej o podejmowanych w naszym rejonie działaniach pro-life oraz za dobrowolna ofiarą skorzystać ze słodkiego poczęstunku oraz ugasić pragnienie.

Program:
- godz. 12.00 - czuwanie dziękczynne za kanonizację
- godz. 14.00 - Msza święta celebrowana przez ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgę
- godz. 15.30 - formowanie i wymarsz XIII Szczecińskiego Marszu dla Życia
- godz. 17.00 - zakończenie Marszu na placu przykatedralnym
- godz. 10.00 -18.00 - Miasteczko Życia zbudowane na placu przykatedralnym

Trasa tegorocznego już XIII Szczecińskiego Marszu dla Życia została wyznaczona trasą pielgrzymki św. Jana Pawła II ulicami naszego miasta. Rozpocznie się na Jasnych Błoniach pod pomnikiem Ojca Świętego, a zakończy na pl. Orła Białego pod bazyliką Archikatedralną.


Marsz dla Życia jest publiczną demonstracją obrońców życia człowieka, która ma na celu zamanifestowanie uznania wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci oraz godności jego przekazywania. Przejście ulicami miasta jest zarazem złożeniem świadectwa zaangażowania uczestników Marszu w walkę o prawo do życia dla osób najsłabszych i najbardziej bezbronnych.

- Szczeciński Marsz dla Życia w zeszłym roku zgromadził blisko 20 tys. uczestników. Oznacza to, że jest najwiekszym tego typu wydarzeniem w naszym kraju. Taki wynik osiągnęliśmy jedynie dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy - aktywnych obrońców życia – mówią organizatorzy Marszu.

Poprzez swój wydźwięk społeczny Marsz skierowany jest na zewnątrz do opinii publicznej, ale ma również znaczenie dla jego uczestników, gdyż jest doświadczeniem wspólnoty i siły osób o wspólnych wartościach. Oddziaływanie Marszu dla Życia jest uzależnione od ilości jego uczestników, tylko wtedy jest on wyraźnym znakiem dla świata i dla nas samych.

Przyłącz się i maszeruj z nami! Życie człowieka jest warte każdego zaangażowania! Zapraszamy na oficjalną stronę Marszu: www.marsz.szczecin.pl. Dołącz do wydarzenia także na Facebook`u: www.facebook.com/events/304753976341250.


Teledysk piosenki promującej Szczeciński Marsz dla Życia:


liczba odsłon: 1589 | dodano: 2014-05-15 23:05:49

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook