Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wyrusz z Janem Pawłem II w podróż ku świętości!
Nie mogę wyświetlić obrazka

Począwszy do pierwszego dnia Wielkiego Postu aż do przedednia kanonizacji Jana Pawła II, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej zaprasza wszystkich do aktywności internetowej poprzez włączenie się w akcję „Z JP ku świętości”. Co drugi dzień na profilu KSM AW na Facebook`u oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia umieszczane będą grafiki z cytatami Papieża Jana Pawła II wraz z zachętą do rozpowszechniania i wzbudzania dyskusji.

Pomost międzypokoleniowy
Pomysł na akcję narodził się, gdy KSMowicze zdali sobie sprawę, że osobom mającym dzisiaj około kilkunastu lat, postać Jana Pawła II często nie jest tak dobrze znana jak im, którym pontyfikat Papieża – Polaka wypełnił ponad połowę życia. Wielu z ich młodszych kolegów nie pamięta nawet atmosfery towarzyszącej pierwszym dniom kwietnia 2005 r., nie mówiąc już o najważniejszych tezach nauki Jana Pawła II. W tym kontekście, pojawił się pomysł zorganizowania akcji internetowej skierowanej z jednej strony do młodzieży (najczęstszego użytkownika Internetu), z drugiej z kolei do wszystkich tych, którzy mieli szczęście być świadkami pontyfikatu Papieża, a nawet uczestnikami licznych spotkań z nim.

Przygotuj się!
Szerzenie wśród młodzieży idei i wartości drogich Janowi Pawłowi II to najważniejszy cel akcji „Z JP II ku świętości”. Nie jest to jednak cel jedyny. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży AW pragnie, aby akcja ta wpisała się w cały cykl inicjatyw innych stowarzyszeń, wspólnot i ruchów przygotowujących wiernych Kościoła Katolickiego na dzień kanonizacji. 27 kwietnia 2014 r. na Placu Św. Piotra Papież Franciszek wyniesie do rangi świętego Papieża - Polaka. Warto zatem zadbać o to, by w sposób właściwy przygotować się na to wydarzenie. Ideą akcji „Z JP ku świętości” jest by na nowo podjąć dyskusję o roli Papieża, jego nauczania i postawy w naszym życiu, życiu Polski, Europy i świata.

Podejmij wyzwanie!
Wy jesteście nadzieją świata, narodu, Kościoła…Jesteście moją nadzieją! Słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II po mszy świętej inaugurującej pontyfikat już wtedy brzmiały jak zobowiązanie i wyzwanie postawione młodym ludziom na całym świecie. Kolejne lata i kolejne słowa jeszcze bardziej utwierdzały w przekonaniu, że droga do zbawienia wskazywana przez Papieża nie będzie leśną dróżką, a szlakiem górskim - stromym, krętym, wymagająca wielu wyrzeczeń, a być może nawet wyrzeczenia się samego siebie. Akcja „Z JP II ku świętości” może być jednym z przystanków na szlaku wiodącym ku szczytowi. Przyłączenie się do wydarzenia nie może być traktowane jedynie, jako wyraz szacunku dla postaci Papieża. Podjęcie wyzwania JP II i kroczenie jego drogą u świętości oznacza życie zgodnie z jego słowami, wypełnianie woli Bożej i stawianie Słowa Bożego w centrum naszego życia. Kolejna myśl – kolejny przystanek i pytanie o treść naszego życia.

Działaj!
Członkowie KSM AW proponują, aby dołączyć do akcji poprzez polubienie lub udostępnianie grafik z cytatami Jana Pawła II, które będą publikowane na profilu facebookowym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej. Rozpowszechniając je wśród swoich znajomych damy wyraz swojemu przywiązaniu do nauczania Jana Pawła II, a tym samym uczynimy kolejny krok na naszej drodze ku świętości.


liczba odsłon: 1517 | dodano: 2014-03-04 12:38:34

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook