Dziś: sobota, 2 marca 2024
Imieniny: Halszka, Helena, Radosław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wypowiedzi uczestników 32. ESM
32. ESM w wypowiedziach młodych uczestników Taize w Poznaniu - z kraju i zagranicy. A także opinie hierarchów kościelnych o spotkaniu Taize w Polsce.

Wypowiedzi uczestników 32. ESM

- Europejskie Spotkania Młodych są dla mnie lekcją otwartości na ludzi. Serdeczność i zaufanie, którymi obdarzają goszczące nas osoby, zdecydowanie procentują w moim życiu.
Agnieszka z Lublina
 
- Uczestnictwo w Spotkaniach Europejskich za każdym razem jest dla mnie zbliżeniem do Boga. Doświadczam tego przez spotkania z ludźmi z innych krajów, ale także z rodziną, u której gościmy.
Vlado ze Słowacji
 
- Najważniejszym przeżyciem duchowym w czasie Spotkań Młodych jest dla mnie uczestnictwo w modlitwie odbywającej się w wielkiej hali. To ważne, mieć poczucie, że modlę się wspólnie z tysiącami osób z tylu krajów, niezależnie od tego, jakiego są wyznania.
Andrea z Chorwacji
 
- Przyjechałem do Poznania, bo chciałem podzielić się swoją wiarą z innymi, ale także po to, aby moja wiara wzrosła dzięki świadectwom innych ludzi. Widzę w spotkaniach Taizé siłę, która przyciąga wielu młodych ludzi do Kościoła, podczas gdy w moim kraju do kościoła chodzą głównie osoby starsze.
Martin z Niemiec
 
- Pod względem organizacyjnym Poznań spisał się doskonale - mówi Dawid z Olsztyna, który wraz z kolegą Piotrem i ks. Przemysławem gościł u pani Elżbiety i pana Kazimierza z jednej z parafii na poznańskich Ratajach. - Trafiliśmy do przesympatycznej rodziny, w której bardzo dobrze się czujemy - dodaje ks. Przemysław.  

Iliana Firlik z Puszczykowa wraz z mamą i bratem przyjęła w domu trzy Włoszki: Jessicę, Beatrice i Veronicę z Mediolanu.
- Dziewczyny wniosły do naszego domu bardzo dużo radości i entuzjazmu. Chętnie dzieliły się z nami swoimi wrażeniami z codziennych spotkań z młodzieżą w parafii i na Targach, dzięki czemu również my poczuliśmy atmosferę Spotkania Młodych.

 
 

Powiedzieli o 32. ESM...

 
Abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski

- Uczestnicząc w tym nabożeństwie, człowiek doświadcza priorytetu Boga. To dla mnie wielki dar i łaska widzieć Kościół przyszłości, który jest tu, w tych młodych ludziach.

Kard. Józef Glemp, prymas senior

- Tu, na poznańskim spotkaniu, młodzi ludzie czują się jakąś wielką wspólnotą ku odrodzeniu świata. Myślę, że na zawsze zapamiętają ten klimat wspólnej modlitwy i jedności.

Kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski

- Pan Bóg jest. Wierzcie w to i według tej prawdy ustawiajcie swoje życie, wtedy je wygracie. Myślę, że to jest przesłanie wynikające z tego spotkania.

 

Fragment artykułu, który publikujemy dzięki życzliwości Wydawnictwa Św. Wojciech.
Źródło: Przewodnik Katolicki nr 2/2010.liczba odsłon: 2350 | dodano: 2010-01-07 06:25:28

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook