Dziś: wtorek, 28 czerwca 2022
Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wspomnienia o ks. Wojciechu Manelskim
Nie mogę wyświetlić obrazka

Był blisko człowieka, a jednocześnie radykalnie podchodził do kwestii wiary. 16 września mija 10 lat od śmierci ks. Wojciecha Manelskiego. Prefekt szkół katolickich, a potem zastępca dyrektora Centrum Edukacyjnego Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zginął w wypadku samochodowym na trasie Stargard - Szczecin. Miał 36 lat. Od dziś można nabyć książkę "Normalny ksiądz", w której wspominają go jego wychowankowie i współpracownicy.

Sylwia Potaman uczy języka polskiego w "Katoliku" od 18 lat. Wspomina, że młodzież zawsze mogła liczyć na ks. Wojciecha. - Ten dystans mógł się pojawić w chwili, kiedy chodzi o sprawy zasadnicze. Wtedy był nieubłagany, stanowczy. Oni byli zaskoczeni, że tak twardo stawia sprawę, jeżeli chodziło np. o kwestię grzechu. Wtedy wyraźnie deklarował, że to mu się nie podoba. Po chwili, jak gdyby nigdy nic, się uśmiechał, ale wyraźnie podkreślał, co akceptuje, a czego nie. Zawsze jednak wspierał młodych - podkreśla Sylwia Potaman.

Książka to zbiór wspomnień absolwentów, nauczycieli i przyjaciół Liceum Katolickiego w Szczecinie. Skąd tytuł "Normalny ksiądz"? - To, co robił nie było czymś nadzwyczajnym. To było normalne. Potrafił być taki wobec każdego człowieka i w tej swojej normalności nie był minimalistą. Zaangażował się w pełni - tłumaczy wychowanek ks. Wojtka z liceum, a dziś nauczyciel religii i prefekt w "Katoliku" ks. Michał Mikołajczak.

Książkę o ks. Wojciechu można nabyć w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym. Wspomnienia ks. Wojciecha w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali" z dnia 22 września 2019 r. można odsłuchać na stronie Radia Szczecin pod adresem: https://radioszczecin.pl/1,394410,normalny-ksiadz-bo-taki-byl-10-lat-od-tragicznej

Piotr Kołodziejski

 

 


liczba odsłon: 293 | dodano: 2019-10-29 15:09:58

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Chojna 2021 - Msza Święta i wieczór w kościele

Archidiecezjalne Dni Młodych Chojna 2021...

ADM Chojna 2021 - koncert niemaGOtu

Wspólny czas Dni Młodych w Chojni...

ADM Chojna 2021 - świadectwo s. Nulli UK

W popołudniowym programie Archidiecezjal...

blog ichtis

Facebook