Dziś: środa, 13 listopada 2019
Imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wolontariusze z Choszczna odwiedzili Myślibórz.
Sobotni poranek zgromadził w Myśliborzu osoby przygotowujące się do pracy jako wolontariusz w czasie nadchodzących Dni Młodych, które odbędą się w Choszcznie. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.
Dzień skupienia dla młodzieży z Choszczna zaczął się od spotkania z przedstawicielami wolontariuszy z Myśliborza i Szczecina, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z pracą w czasie Dni Młodych. Na początku nie zabrakło straszenia, tym, że praca ta wcale nie należy do łatwych lekkich i przyjemnych, jednak końcowe wnioski pokazały, że pomimo trudu trzech dni w trakcie ADM radość z pracy jako wolontariusz jest ogromna a sam wolontariat pomimo, że nie jest łatwy i lekki to jednak jest bardzo przyjemny. Również wśród młodzieży z Choszczna znalazły się osoby, które miały do czynienia z inną formą wolontariatu pomagając osobom chorym.

Po krótkim spotkaniu wszyscy udaliśmy się na wspólną Eucharystię, w czasie, której ks. Maciej z Myśliborza w imieniu wolontariuszy przekazał młodzieży obraz Matki Kościoła, który wraz z Krzyżem Dni Młodych będą peregrynować po parafiach dekanatu Choszczno aby wokół siebie gromadzić młodzież na modlitewnych czuwaniach. Ikonę Matki Bożej odebrali ks. Adam i ks. Paweł z Choszczna. Pomogli zanieść oczywiście silni chłopcy, którzy przyjechali wraz z księżmi z Choszczna.
Po Mszy św. chętne osoby przyjęły małe dziesiątki różańca w formie bransoletki. Młodzież zobowiązała się odmawiać codziennie dziesiątkę różańca w intencjach Dni Młodych.


Dzięki nie najgorszej pogodzie można było posilić również ciało jedząc pyszne kiełbaski podczas ogniska przygotowanego przez siostry z klasztoru w Myśliborzu.


liczba odsłon: 3630 | dodano: 2009-10-10 19:55:54

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

W Rytmie Serca - warsztaty i koncert uwielbienia

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2019 r....

Przesłanie pokoju - Betlejem w Polsce 2018/2019

Zakończyła się kolejna, trzecia edycja n...

Betlejem w Szczecinie 2019

6 stycznia 2019 r., w święto Trzech Kr&o...

blog ichtis

Facebook
Warning: mysql_close() expects parameter 1 to be resource, string given in /home/specit2/domains/ichtis.info/public_html/index.php on line 1060