Dziś: piątek, 14 grudnia 2018
Imieniny: Alfred, Izydor

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wolontariusze ADM na Marszu dla życia
Nie mogę wyświetlić obrazka

Dnia 8 maja 2011 roku cały autokar wolontariuszy z Dni Młodych w Choszcznie wyjechał do Szczecina na największy w Polsce marsz dla życia. W tym roku marsz odbył pod hasłem: „Dzieci - nasze anioły". Pod opieką księży koordynatorów choszczeńskich Dni Młodych: ks. Adama Krzykały (parafia św. Jadwigi w Choszcznie) oraz ks. Pawła Wiśniewskiego (parafia Narodzenia NMP w Choszcznie) wolontariusze nieśli podczas marszu flagi.

Tuż przed godziną 15.00 zgromadzona młodzież była gotowa do marszu. Z daleka widać było charakterystyczne wolontariackie pomarańczowe koszulki z tegorocznych Dni Młodych w Choszcznie. Równo o godzinie 15.00 wszyscy wyruszyli do katedry, aby tam uczestniczyć we wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Abpa Andrzeja Dzięgi.

Uroczystość była transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam. W czasie Mszy Świętej wolontariusze mogli zaadoptować duchowo dziecko zagrożone aborcją. W procesji z darami przedstawiciele młodzieży, a wśród nich wolontariusz z Choszczna, wnieśli przepisaną przez młodzież encyklikę Jana Pawła II. Po Eucharystii odbyło się krótkie spotkanie z O. Dyrektorem Radia Maryja Tadeuszem Rydzykiem, z którym wolontariusze zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Choszczno również jest za życiem. Dziękujemy ks. Tomaszowi Kancelarczykowi, pomysłodawcy i głównemu organizatorowi oraz całej wspólnocie Civitas Christiana za piękny marsz, który ma przypomnieć Polakom, aby dbali o życie, szczególnie te bezbronne. Cieszy nas fakt, że idea ta zostanie zrealizowana również w innych miastach w Polsce. W tym roku w marszu uczestniczyło ponad 15 tysięcy „obrońców życia".

Tekst i foto: ks. Paweł Wiśniewski

Zdjęcia z Picasy


liczba odsłon: 2750 | dodano: 2011-05-10 20:57:35

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 43 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060