Dziś: środa, 24 lipca 2024
Imieniny: Kinga, Krystyna, Olga

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wkrótce rusza Przystanek Jezus
Nie mogę wyświetlić obrazka

Po raz dwunasty rusza Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna pod nazwą „Przystanek Jezus", który odbywać się będzie od 31 lipca do 7 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Inicjatywa towarzyszy festiwalowi muzycznemu „Przystanek Woodstock" organizowanemu przez Jerzego Owsiaka.

Ks. Artur Godnarski ze Wspólnoty św. Tymoteusza z Gubina, zapewnił, że w trakcie Przystanku Woodstock , który potrwa od 4 do 6 sierpnia, będą obecni świeccy i duchowni ewangelizatorzy, którzy wcześniej uczestniczyli w rekolekcjach i warsztatach. Kapłan podkreśla: „Przystanek Jezus nie jest religijną kolonią, czy miło spędzanym czasem dla wypoczynku. Jest to dzieło ewangelizacyjne, do udziału w którym zaproszone są osoby formujące się przez cały rok we wspólnotach, grupach i ruchach przykościelnych, zdolne podjąć misję wśród swoich rówieśników". Ordynariusz diecezji zielonogórsko - gorzowskiej bp Stefan Regmunt w liście skierowanym do młodzieży przypomniał, że wielokrotnie byli oni świadkami przemiany serc rówieśników na skutek głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie Chrystusie, podczas festiwalu rockowego Jerzego Owsiaka. Biskup zwrócił się także do kapłanów diecezji pisząc w liście m.in: „Spotkania te często mają ogromny wpływ na życie młodych, którzy poszukują głębszego sensu życia jak i mają wiele pytań, z którymi nie zawsze chcą się zmierzyć w ramach duszpasterstwa parafialnego. Wykorzystajmy dobrze tę okazję do odkrywania przez młodych prawdziwego oblicza Chrystusa i wspólnoty Kościoła".

Przygotowaniem do „PJ" były warsztaty radiowe, muzyczno-wokalne, spotkania ewangelizatorów oraz Wakacyjna Szkoła Nowej Ewangelizacji. Przygraniczne miasto przygotowane jest do przyjęcia ponad 100 tys. osób. Działania straży pożarnej wspierają jednostki niemieckie i francuskie, dysponujące sprzętem gaśniczym i ratownictwa wysokościowego. Porządku pilnować będzie ponad tysiąc policjantów. Zwiększona jest liczba pojemników na śmieci, więcej ludzi będzie pracowało przy ich sprzątaniu. Będzie większa ilość kranów z bieżącą wodą – zapewniali przedstawiciele policji i straży pożarnej podczas spotkania u wicewojewody lubuskiego Jana Świrepo w Gorzowie Wielkopolskim. Jerzy Owsiak w rozmowie z KAI, stwierdził, że współpraca z organizatorami „Przystanku Jezus" układa się coraz lepiej, a od dwóch lat jest - w jego ocenie - bardzo dobrze.


liczba odsłon: 3070 | dodano: 2011-07-28 18:23:27

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook