Dziś: poniedziałek, 27 maja 2024
Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wkrótce prezentacja hymnu Światowych Dni Młodzieży w Rio
Nie mogę wyświetlić obrazka

W uroczystość Znalezienia Krzyża Świętego 14 września w Rio de Janeiro zostanie wykonany po raz pierwszy publicznie oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu przyszłego roku odbędą się w tym brazylijskim mieście. Hymn zostanie wykonany podczas Mszy św., której będzie przewodniczył nuncjusz apostolski w Brazylii abp Giovanni d’Aniello.

Twórcą przyszłego hymnu, zatytułowanego „Krzyż nadziei”, jest ks. José Cándido – kapłan z parafii św. Sebastiana w Belo Horizonte na północy kraju. Według autora, „zarówno tekst, jak i muzyka są proste, a główne przesłanie utworu ma służyć zaproszeniu młodych, aby byli przyjaciółmi Boga i aby dzięki temu głosili Jezusa jako Jego uczniowie”. „Zgłosiłem się do konkursu, zachęcony do tego przez swych przyjaciół” – powiedział kapłan dziennikarzom. Dodał, że skomponował swe dzieło, uwzględniając takie czynniki, jak obfita przyroda Rio, górująca nad miastem postać Chrystusa z rozpostartymi ramionami oraz hasło Dni: «Idźcie i nauczajcie wszystkie narody»”. Ks. Cándido ma już na swym koncie ok. 200 różnych pieśni liturgicznych, spośród których największą popularność zdobyły w kraju dwie „Cała Biblia jest komunikacją” i „Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata”.

Z kolei ks. Leandro Lenin z Wydziału Przygotowań Duszpasterskich Lokalnego Komitetu Organizacyjnego przyszłorocznych Dni wyjaśnił, że dzień 14 września wybrano na prezentację hymnu dlatego, że uroczystość Znalezienia Krzyża Świętego „przywołuje nam ten sam krzyż, który pielgrzymuje wraz ze Światowymi Dniami Młodzieży”. 28. Światowe spotkanie młodzieży w Rio de Janeiro odbędzie się w dniach 23-28 lipca 2013.

kg (KAI/AICA) / Rio de Janeiro


liczba odsłon: 1980 | dodano: 2012-09-10 18:28:47

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

blog ichtis

Facebook