Dziś: czwartek, 15 listopada 2018
Imieniny: Amelia, Albert, Leopold

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wielkopostne nocne czuwanie młodzieży przed ADM w Choszcznie
57 dni przed rozpoczęciem Archidiecezjalnych Dni Młodych w Choszcznie młodzież zebrała się w kaplicy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy dnia 5 marca 2010 roku o godz. 21.00. Młodzież przyjechała z Choszczna, z okolic Choszczna i ze Szczecina. Czuwanie miało na celu przygotowanie do Dni Młodych w Choszcznie oraz zintegrowanie grupy wolontariuszy. W skupieniu uczestniczyło ponad trzydzieści osób.
Na samym początku wszyscy powierzyli się Matce Bożej śpiewając Apel Jasnogórski. Później s. Nikodema UK powiedziała konferencję na temat twarzy Chrystusa odbitej na całunie Turyńskim. Następnie młodzi uczestniczyli w drodze krzyżowej. Zamiast rozważań były odtwarzane fragmenty mocnego filmu Gibsona „Pasja”. Potem była praca w czterech grupach. Każda grupa miała przygotować w formie plakatu jak jeszcze można wykorzystać czas Wielkiego Postu. Nie obyło się bez prezentacji wyników pracy na forum. Nieodłącznym czasem czuwania była Adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której można było skorzystać z kierownictwa duchowego i sakramentu pokuty i pojednania. O godzinie pierwszej rozpoczęła się Eucharystia sprawowana przez ks. Pawła, który w homilii mówił o miłosiernym Ojcu. Msza święta zakończyła się błogosławieństwem z modlitwą nałożenia rąk.

            Po przerwie na kawę i na kanapki przygotowane przez siostry Uczennice Krzyża został wyświetlony film przedstawiający Dni Młodych w Myśliborzu z 2009 roku. Następnie ks. Paweł zachęcał do uczestnictwa w Dniach Młodych w obecnym roku w Choszcznie. Na zakończenie został wyświetlony film „Kto nigdy nie żył”. Po filmie odbyła się dyskusja nad problemami zawartymi w filmie. Czuwanie zakończyło się przed 5 rano. Wszyscy udali się na zasłużony spoczynek.


liczba odsłon: 3369 | dodano: 2010-03-06 23:10:04

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 44 in /includes/footer.inc.php on line 421

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

Finał konkursu pt. "Polskie drogi do niepodległości 1914-1923"

7 listopada br., w auli Wydziału Teologi...

Procesja ze Świętymi ulicami Szczecina

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 paźdz...

Nocne Czuwanie Młodych - 19.10.2018

19 października 2018 r. w Arcybiskupim W...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060