Dziś: środa, 19 czerwca 2024
Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wieliczka: trwa rekrutacja do liceum franciszkanów
Nie mogę wyświetlić obrazka

„Staramy się rozwijać w podopiecznych odpowiedzialność i samodzielność, przygotowując ich do dorosłego życia i wychowując zgodnie z wartościami chrześcijańskimi” – mówi o. Krzysztof Bobak OFM, dyrektor liceum franciszkanów w Wieliczce. Szkoła rozpoczęła właśnie nabór na rok szkolny 2014/2015. Liceum Ogólnokształcące Ojców Franciszkanów w Wieliczce to prywatna szkoła męska, mająca uprawnienia placówki publicznej. Szkołą kierują zakonnicy, ale grono pedagogiczne stanowią nauczyciele świeccy - pracownicy wyższych uczelni i autorzy podręczników szkolnych.

„Nasza szkoła działa nieprzerwanie od 50 lat – mówi o. Krzysztof Bobak OFM, dyrektor liceum. – Misją naszej placówki jest towarzyszenie młodzieży i wspieranie ich integralnego rozwoju. Nasze kolegium dba nie tylko o intelektualny rozwój naszych wychowanków, ale również uczy ich współpracy w grupie poprzez wspólną naukę, pracę i wypoczynek. Przede wszystkim jednak staramy się rozwijać w podopiecznych odpowiedzialność i samodzielność, przygotowując ich do dorosłego życia i wychowując zgodnie z wartościami chrześcijańskimi” – dodaje o. Bobak. Nauka przedmiotów humanistycznych oraz języków obcych odbywa się tu na poziomie rozszerzonym. Klasy są kilkunastoosobowe, dzięki czemu nauczyciele mogą dostosowywać przebieg zajęć do potrzeb każdego z chłopców. Uczniowie osiągający najlepsze wyniki mogą liczyć na wsparcie w poszerzaniu swojej wiedzy, udział w konkursach i olimpiadach. Uczniom słabszym oferowana jest dodatkowa praca pod okiem nauczyciela i wsparcie pedagoga szkolnego.

Życie uczniów franciszkańskiego liceum nie ogranicza się jednak do nauki. Kadra szkoły bardzo dba o fizyczny i kulturalny rozwój chłopców. „Odkąd przyszedłem do Kolegium, zacząłem regularnie chodzić na basen i halę sportową – cieszy się Dominik, uczeń III klasy. - Moi koledzy, którzy nie umieli pływać, dzięki naszemu wuefiście nauczyli się i pływają coraz lepiej. Regularnie też uczestniczymy w zawodach sportowych w różnych dyscyplinach. Nasza szkoła dba także o rozwój kulturalny. Co roku mamy wykupiony karnet do filharmonii, regularnie chodzimy do krakowskich kin, teatrów i opery. W ramach zajęć przedmiotowych odwiedzamy różne muzea i wystawy” – dodaje uczeń. Szkoła z internatem położona jest na terenie ogrodu klasztornego z boiskami sportowymi i zapleczem do rekreacji. W budynku znajduje się kaplica, biblioteka, skomputeryzowana czytelnia, pracownia komputerowa, sale lekcyjne wyposażone w sprzęt audio-video oraz komputery, aula dostosowana do projekcji multimedialnych, sala telewizyjna i siłownia. Uczniowie korzystają z dwóch sal gimnastycznych i basenu. Młodzież mieszka w pokojach jedno- i dwuosobowych z dostępem do bezpiecznego Internetu. Kandydaci i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą szkoły na stronie internetowej: www.franciszkanie.edu.pl.

pra / Wieliczka

 


liczba odsłon: 1865 | dodano: 2014-03-28 11:53:16

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2024 - foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z A...

XX Marsz dla Życia przeszedł ulicami Szczecina!

Ulicami miasta już po raz 20 przemaszero...

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

blog ichtis

Facebook