Dziś: piątek, 8 grudnia 2023
Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wiara może być przeżywana z pasją
Nie mogę wyświetlić obrazka

Niedawno pojawił się w sieci nowy sklep intenretowy: koszulki.ewangelizuj.pl - oferujący "katolicką garderobę" z bardzo różnorodnymi nadrukami chrześcijańskimi. Jest to kolejna inicjatywa portalu Ewangelizuj.pl, który prowadzi kleryk Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie - Piotr Śliżewski

Tyle się mówi o nowej ewangelizacji. Pewne środowiska odmieniają ten termin przez wszystkie przypadki. Co jednak rozumiemy przez tę rzeczywistość? Osobiście, nową ewangelizację widzę jako nowy zachwyt nad Słowem Bożym. Zawsze wprawiała mnie w zdumienie świadomość, że jeden temat z Ewangelii może zostać przedstawiony od tak wielu stron. Malarze różnych epok, rzeźbiarze, pisarze i wielu innych artystów zostawiło przeogromną spuściznę wiedzy, a przede wszystkim miłości do spraw Bożych. Czy to nie fascynujące?

Wydaje mi się, że tak. Dlatego szukałem różnych sposobów, by zgromadzić te obszerne opracowania, które mogą ożywiać życie duchowe. Kiedyś przyszło natchnienie, by założyć portal internetowy, który zrzeszy wierzących internautów w dziele porządkowania materiałów związanych z Pismem Świętym. Udało się. Znalezienie dobrego grafika, webmastera oraz darmowego hostingu dzięki Fundacji Być bardziej (prowadzonej przez ks. Andrzeja Sikorskiego z Warszawy) były obok modlitwy znakami, że dzieło, którego się podjąłem jest wartościowe.

Niedawno pojawiła się także możliwość założenia koszulki.ewangelizuj.pl - sklepu internetowego z bardzo różnorodnymi nadrukami chrześcijańskimi. Szczególnie dziękuję Pani Danucie Zagórskiej, która zaproponowała produkcję koszulek ewangelizacyjnych. Dzięki temu pomysłowi, każdy katolik w Polsce może nosić koszulki, które wyrażają jego wewnętrzną postawę.

Atutem tego przedsięwzięcia jest fakt, że odzież jest w bardzo niskich cenach przy jej wysokiej jakości. To połączenie - niskiej ceny z wysoką jakością - jest owocem tego, że powyższa inicjatywa nie ma na celu pogrubienia portfela, lecz udostępnienie materiałów ewangelizacyjnych szerszej grupie katolików. Ponadto, projekty graficzne są nowatorskie i „pobożne”.

Ostatnie słowo rozumiem bardzo szeroko, ponieważ asortyment sklepu obejmuje grafiki zaadresowane do różnych duszpasterstw (np. KSM, Ruch Światło-Życie) oraz wszystkich grup wiekowych. Owa różnorodność stała się możliwa dzięki współpracy z kilkoma grafikami. Niech za podsumowanie posłuży zaproszenie do „katolickiej garderoby” portalu Ewangelizuj.pl.

Kl. Piotr Śliżewski


liczba odsłon: 2368 | dodano: 2014-09-15 14:51:33

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook