Dziś: wtorek, 22 maja 2018
Imieniny: Julia, Wiesława, Helena

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Warto przeczytać
Ojciec Pio. Święty czy oszust?

Czy Ojciec Pio, uwielbiany przez miliony wiernych na całym świecie, był w rzeczywistości świętym czy oszustem? Czy świadomie przy użyciu kwasu karbolowego wywoływał rany na swoich dłoniach i stopach, by odtworzyć po raz kolejny stygmaty Jezusa? Czy posiadamy dowody i naukowe analizy, przybliżające nam naturę jego ran?

Więcej…

 
Życie jak różaniec

Książka pt.„Życie jak Różaniec” przynosi rozważania różańcowe, wybrane z homilii z lat 1962-1998. Są to niepublikowane dotąd ich fragmenty, wzbogacone o dwa wiersze, z lat 1946 i 2006, podkreślające znaczenie modlitwy różańcowej w życiu Jana Twardowskiego, kapłana i poety. Uwaga! Publikacja zawiera niepublikowane fragmenty rozważań.

Więcej…

 
Wsłuchani w Słowo

"Wsłuchani w Słowo. Refleksje na niedziele i święta roku A" - jest to pierwszy tom refleksji Kajetana Rajskiego – licealisty i naszego redakcyjnego kolegi, w którym autor pochyla się nad fragmentami czytań mszalnych na niedziele i święta roku A.

Więcej…

 
Czarny sakrament

Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów to książka niezwykła. Jej autorzy, Kiely i McKenna, przeprowadzili niezliczoną liczbę wywiadów z ofiarami opętań, ich rodzinami, świadkami.

Więcej…

 
Nowa książka Hołowni

„Bóg – życie i twórczość” – pod tym odważnym tytułem ukazała się książka znanego dziennikarza i publicysty Szymona Hołowni. We wstępie autor tłumaczy, skąd pomysł na takie dzieło – gdyż zauważył, że chrześcijanie wiedzą coraz więcej o etyce seksualnej czy nauce społecznej Kościoła, znika natomiast z ich horyzontu sam Bóg, przedstawiany w ikonografii chrześcijańskiej jako starzec z koroną na głowie (Bóg – Ojciec), ukrzyżowany Chrystus (Syn) oraz gołębica (Duch Święty). „Mamy skarb. Zakopany w ogródku” – stwierdza Hołownia i próbuje go przypomnieć, odkopać i zachęcić czytelnika do własnych poszukiwań.

Więcej…

 
Zaskoczony radością

Chłopiec, który wspólnie z bratem wymyśla tajemnicze królestwo Boxen i przez kilka lat spisuje jego kroniki. Uczeń wiktoriańskiej szkoły z internatem prześladowany przez kolegów i emocjonujący się muzyką Wagnera. Młody żołnierz, ateista, który, na froncie I wojny światowej, nie zwracając uwagi na ostrzał ze strony nieprzyjaciela, czyta książki. Przyjaciel J.R.R. Tolkiena, profesor Oksfordu, nawrócony chrześcijan, twórca Narnii…

Więcej…

 
Bella - poruszająca opowieść o sile miłości i przebaczenia

Gorąco polecamy Wam szczególnej uwadze książkę „Bella”. Książka jest oparta na scenariuszu wielokrotnie nagradzanego filmu, który już 10. grudnia wejdzie na ekrany polskich kin.

Więcej…

 
Kobieta. Kapłaństwo serca.

Kim jest kobieta? To pytanie zadają sobie ludzie każdego stulecia, ludzie przynależący do różnych kultur i ras. Na przestrzeni dziejów problem ten budził wiele kontrowersji. Adam Mickiewicz pisał: „Kobieto, puchu marny, ty nędzna istoto”. Jedni – jakby idąc tropem takiego myślenia - widzą w niej tylko stereotyp, który mówi, że jest ona w domu „panią kuchni i pokoju dziecięcego” oraz osobą poddaną dominacji męża. Inni – patrząc na kobietę przez pryzmat opisu stworzenia świata podanego w Księdze Rodzaju - widzą w niej jakby „przedłużenie” Ewy z Raju, a więc obwiniają ją za wszelkie zło i niepowodzenia tego świata.

Więcej…

 
Kobiety Starego Testamentu

Autorka przedstawia portrety 12 biblijnych bohaterek, znanych nam z imienia – tak, że książkę czyta się jak najlepszą powieść. Czytelnik z pewnością zwróci uwagę na świetny warsztat egzegetyczny i niebanalne współczesne podejście interpretacyjne, bardzo interesujące dla dzisiejszych kobiet.

Więcej…

 
Świat według Narnii

Świat według Narnii to doskonały przewodnik po krainie stworzonej przez Lewisa. Jonathan Rogers odkrywa przed czytelnikiem wewnętrzny świat Opowieści z Narnii. A równocześnie wykracza poza historię opowiedzianą przez Lewisa i pokazuje jej kontekst – świat samego autora. Zdradza nam, wokół jakich spraw krążyły myśli pisarza, gdy ten opowiadał o przygodach dzieci Pevensie, Eustachego i Julii, Digory’ego i Poli.

Więcej…

 
Wszędy pełno Ciebie

Nowe, uzupełnione wydanie wyboru komentarzy ks. Jana Twardowskiego do niedzielnych i świątecznych czytań z Ewangelii. Proste i zwięzłe, oszczędne w słowach, jak aforyzmy, pełne odwołań do spraw powszednich „kazania najkrótsze” przynoszą tak typowy dla ks. Twardowskiego uśmiech i prowokujące do przemyśleń pytania. Są stale aktualnym przewodnikiem na drodze do wiary głębszej i dojrzalszej.

Więcej…

 
Żona Hioba

Księga Hioba wspomina o jego żonie jeden raz w Pieśni II: - Co! Trwasz jeszcze w swej prawości?... Złorzecz Bogu i umieraj – rzekła do niego. - Mówisz jak kobieta szalona – odpowiada Hiob.

Więcej…

 
W księgarniach wywiad-rzeka z Benedyktem XVI

Polskie tłumaczenie „Światłość świata. Papież, Znaki Czasu”, wywiadu-rzeki, jaki z Benedyktem XVI przeprowadził niemiecki dziennikarz Peter Seewald od 13 stycznia będzie można kupić w księgarniach. Książkę, która w wielu krajach stała się bestsellerem, wydało krakowskie wydawnictwo Znak.

Więcej…

 
Taka jest moja wiara

Cenię wielką teologię, ale moja wiara jest bardzo prosta: jest pokładaniem nadziei w Jezusie Chrystusie. Wiem, że On jest tym jedynym, który nie zawiedzie. Chrystus uratował nas od rozpaczy, ukazał sens naszemu życiu, śmierci, miłości. Tę radosną nowinę dobrze jest przekazywać w dzisiejszym zagubionym świecie. Ks. Jan Twardowski

Więcej…

 
Listy w niebieskich kopertach

Książka, której bohaterami są Człowiek i Anioł. Lektura skłaniająca do refleksji, podsuwająca poważne pytania egzystencjalne, promująca uniwersalne wartości. Dla przyjaciół Aniołów i dla wątpiących w ich istnienie, słowem - dla każdego. Ewa Błaszczyk

Więcej…

 

<< pierwsza < poprzednie 26  27  28  29  30  31  32   następne > ostatnia >>


liczba odsłon: 36053 | dodano: 0000-00-00 00:00:00

Dobre strony


Warning: mysql_result() [function.mysql-result]: Unable to jump to row 15 on MySQL result index 86 in /includes/footer.inc.php on line 415

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Blog eremicki

www.pustelnica.pl/ - blog eremitki 

Fotogalerie

ADM 2018 - Widowisko teatralne

 Na zakończenie drugiego dnia Archi...

ADM 2018 - Wieczór chwały - adoracja i uwielbienie

W kościele pw. św. Katarzyny, od godziny...

ADM 2018 - Marsz Biało Czerwony

Z okazji Święta Flagi, które przy...

blog ichtis

Facebook

Warning: mysql_close(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /index.php on line 1060