Dziś: niedziela, 25 lutego 2024
Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd

  • Co będzie - aktualności
  • kontakt

Wakacyjne rekolekcje liturgiczne
W czasie tegorocznych wakacji Diecezjalna Diakonia Liturgiczna diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pragnie zaproponować wszystkim osobom zatroskanym o liturgię rekolekcje KODAL. Jest to forma specjalistycznych rekolekcji i kursu jednocześnie, których zadaniem jest pomoc w przygotowaniu do pełnienia posługi w liturgii we wspólnocie Kościoła.
Przede wszystkim są to rekolekcje! Czas wyciszenia oraz spotkania prawdziwego i żywego Boga w liturgii, modlitwie i wspólnocie. W modlitwie jest to ponadto czas poznawania i doświadczania modlitwy Kościoła - Liturgii Godzin (brewiarza). Na KODAL-u tajemnica liturgii jest szczególnie zgłębiana podczas konferencji, spotkań w grupach i ćwiczeń praktycznych.

W ramach KODAL-u realizowana jest Szkoła Posług Liturgicznych. Przygotowuje ona chłopców do pełnienia posługi ceremoniarza, a dziewczęta do pełnienia posługi komentatorki, służby ładu i darów oraz precentorki. Jej uwieńczeniem jest udzielenie błogosławieństwa do pełnienia danej posługi. W czasie wakacyjnych rekolekcji realizowany będzie temat "liturgika fundamentalna".

KODAL regularnie organizowany jest w czasie ferii zimowych. Jednak w odpowiedzi na sugestie księży i zainteresowanych, pragniemy zaprosić wszystkich chętnych na takie rekolekcje do Paradyża (seminarium duchowne diecezji zielonogórsko-gorzowskiej) w terminie od 14 do 24 lipca 2010 r.

Koszt 380 zł. Zapisy na stronie: www.ddl.org.pl


liczba odsłon: 2443 | dodano: 2010-05-12 18:00:25

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Dobre strony

Z Chrystusem

www.zchrystusem.pl - forum katolickie dla ludzi chcących w przyjaznej i kulturalnej atmosferze porozmawiać o wierze chrześcijańskiej i nie tylko.

www.hli.org.pl - Human Life International Polska. Prolife news.

www.rekolekcje.info - Rekolekcje z franciszkanami w Białym Dunajcu

www.milujciesie.org.pl - dobra księgarnia, nie tylko dla młodych, i do tego niedroga :) a oprócz książek także koszulki

www.katecheza.info - katecheza wirtualna

Fotogalerie

ADM Wolin 2023 - koncert Siewców Lednicy

Pierwszy dzień naszego wspólnego ...

ADM Wolin 2023 - warsztaty tematyczne

Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalne...

ADM Wolin 2023 - obiad i Plac przed Biblioteką

Gościnne progi Biblioteka Publiczna Gmin...

blog ichtis

Facebook